mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Za trzy lata obwodnicą Ostrowa Wlkp.

Za trzy lata obwodnicą Ostrowa Wlkp.

GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę II etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. Nowa trasa powinna powstać do końca 2016 roku.

Za trzy lata obwodnicą Ostrowa Wlkp.
- Postępowanie zostanie przeprowadzone w trybie przetargu ograniczonego, który składa się z dwóch etapów tj. etapu I, który jest obecnie ogłoszony i jest to tzw. wstępna kwalifikacja wykonawców podczas której wykonawcy składają wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Po zakończeniu tego etapu zamawiający (Oddział GDDKiA w Poznaniu) zaprosi wybranych wykonawców do składania ofert i to będzie II etap postępowania. Po wyłonieniu wykonawcy zostanie podpisana umowa na realizację zadania.  Jej podpisanie planowane jest na połowę 2014 roku a  zakończenie budowy i oddanie drogi do ruchu ma nastąpić do końca 2016 roku. Budowa będzie realizowana w systemie  „Projektuj (optymalizuj) i Buduj”. Wykonawca, z którym zostanie zawarta umowa będzie odpowiadał za aktualizację/optymalizację  projektu  a następnie realizację inwestycji - informuje Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

W ramach umowy  wykonawca dokona optymalizacji dokumentacji projektowej. Budowa  II etapu obwodnicy Ostrowa Wlkp. obejmuje m.in. budowę: drogi ekspresowej o dł. 12,8 km, rozbudowę dk 25 o dł. ok 1,4 km, budowę jednego węzła drogowego, 15 obiektów inżynierskich, dróg poprzecznych, dróg dojazdowych, urządzeń odwadniających i odprowadzających wody deszczowe, oświetlenie drogowe,  przebudowę i usunięcie  kolizji, rozbiórkę obiektów budowlanych i elementów kolidujących z inwestycją,  stałą organizację ruchu na drodze ekspresowej i odcinkach przebudowywanych dróg (w tym: bariery drogowe, oznakowanie poziome i pionowe) oraz organizację ruchu na czas wykonywanych robót (w tym zapewnienie dojazdu do wszystkich działek sąsiadujących z projektowanym pasem drogowym przez cały czas trwania budowy), przywrócenie dróg publicznych użytkowanych przez wykonawcę w czasie budowy, w standardzie sprzed rozpoczęcia budowy, zgodnie z ustaleniami poczynionymi  z Zarządcami Dróg, uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

 

Budowa II etapu obwodnicy Ostrowa Wlkp. jest kontynuacją I etapu obwodnicy, która została udostępniona dla kierowców  pod koniec 2009 roku. Dzięki wybudowaniu obwodnicy ruch tranzytowy przeniesie się  z miasta na obwodnicę. Wyprowadzenie ruchu poza centrum skróci czas przejazdu drogą krajową nr 11 oraz usprawni ruch  w kierunku Poznań – Ostrów Wlkp – Katowice oraz Kalisz – Ostrów Wlkp – Wrocław.

 
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj. mazowieckim

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj....

Polskie drogi 2015-10-05

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli i Niska

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli...

Polskie drogi 2015-10-01

Komentuj:

~Ja i mój klekot 2013-10-16

Czasami kierowcy w d..maja obwodnice nadkladające drogi,Tak jest w malych Ketach,mimo obwodnicy wyprowadzającej ruch z centrum ,w kierunku Oświęcim/Krakow/Bielsko i tak wiekszość wali przez scisle centrum ,woląc stać w korkach,no bo obwodnicą jest o..800m dalej

~odp 2013-10-13

tak ruch odbywa się przez miasto gdyż oddano tylko pol obwodnicy która nie spełnia swojego zadania

~ewr 2013-10-10

'Dzięki wybudowaniu obwodnicy ruch tranzytowy przeniesie się z miasta na obwodnicę' - że co? czyli teraz tranzyt mimo obwodnicy wali przez miasto?!?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.