mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zaawansowane prace na A-1

Zaawansowane prace na A-1

Jest szansa, że budowany przez firmę Gdańsk Transport Company, 65 km odcinek autostrady A-1 ze Swarożyna do Nowych Marz zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku. Prowadzone zgodnie z harmonogramem prace budowlane, zostały wykonane już w 85 procentach.

Zaawansowane prace na A-1
Projekt związany z budową koncesyjnego odcinka autostrady A-1, za którego realizację odpowiada firma Gdańsk Transport Company (koncesjonariusz zarówno powstającej drogi, jak i 25 km fragmentu z Rusocina do Swarożyna) wchodzi w ostatnią fazę realizacji. Stan zaawansowania robót budowlanych na realizowanych sekcjach, czyli 65 km odcinku pomiędzy Swarożynem, a Nowymi Marzami, przekroczył 85%.

Sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły na uzyskanie znaczącego postępu prac na wszystkich sekcjach budowy. Wymiana gruntów została zakończona, kontynuowana jest jedynie budowa nasypów na drogach poprzecznych i wzdłuż pasa autostrady. Na wielu fragmentach drogi ukończono także prace związane z układaniem warstwy mrozoochronnej i podbudowy z kruszywa łamanego. Dzięki temu utrzymywana jest wysoka wydajność produkcji i układania nawierzchni asfaltowych. Trwają roboty mostowe. Oprócz betonowania ostatnich elementów konstrukcji, na wiaduktach wykonywane są głównie połączenia z nasypem drogowym i prace wykończeniowe. Wzdłuż autostrady stawiane jest ogrodzenie autostradowe, bariery ochronne, montowane są elementy prefabrykowane - krawężniki, korytka ściekowe i ekrany akustyczne, jak również wykonywane są umocnienia skarp oraz obsiew trawą.

W najbliższych miesiącach priorytetem będzie utrzymanie wysokich wydajności przy wykonywaniu nawierzchni, likwidacja tymczasowych przejazdów w poprzek autostrady, przeniesienie transportu z dróg technologicznych na jezdnię autostrady oraz rozpoczęcie montażu sprzętu i wyposażenia autostrady.

Zgodnie z harmonogramem do końca projektu pozostało zaledwie 24 tygodnie. Jeżeli prace będą postępować zgodnie z założeniami, to otwarcie autostrady do Nowych Marz nastąpi już w październiku bieżącego roku, a więc miesiąc przed planowanym terminem (poprzedni odcinek autostrady firma GTC także oddała do użytku przed terminem).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~turysta 2008-08-29

niech zrobią obwodnice Torunia, Łodzi i Włocławka porównywalne z obwodnicą Trójmiasta. Na te autostrady będę mógł wtedy poczekać. Autostrady przez pola też są ważne. Ale żeby nie okazało się że z Gdańska do Torunia dojadę w godzinę, a przez Toruń drugą godzinę. Kiedy te betonowe głowy zrozumieją, że przejazd przez miasta są w tej chwili największą kupą. A jeszcze te matoły remontują sobie główne skrzyżowanie wjazdowe do miasta. Ibrak alternatyw.

~Roman z Bydgoszczy 2008-07-30

podpowiedź dla p.Krzysia: należy przeczołgać byłego min. Polaczka autostradą A-1 a następnie skasować -25 zł. Czasem widząc postęp prac oraz liczbę pracowników na większości budów drogowych nasuwa się pytanie: dlaczego koszty inwestycji w ogromnej większości liczone są w dziesiątkach i setkach milionów zł. Czy dodatkowe koszty inwestycji: badania , pozwolenia , decyzje sądowe nie podwyższają zbytnio wartość inwestycji?

~as 2008-07-15

To dalszy ciąg tej A1 z Gdańska? Co opłata jest 7zł za 25km. Czyli za ten odcinek 65 km będziemy płacić 18 zł? Czyli za cały odcinek 90km opłata będzie "jedyne" 25 PLN?

~krzysio 2008-07-06

Jak już GTC skończy odcinek do N Marz to powinno się niejakiego Polaczka przez ten odcinek przeczołgać.I to od Rusocina do N Marz.A potem do Torunia jak dobrze będzie mu szło.

~Mieszko 2008-07-05

Odcinek Stryków-Pyrzowice? Negocjacje z koncesjonariuszem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.