mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zaawansowane prace na A-1

Zaawansowane prace na A-1

Jest szansa, że budowany przez firmę Gdańsk Transport Company, 65 km odcinek autostrady A-1 ze Swarożyna do Nowych Marz zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku. Prowadzone zgodnie z harmonogramem prace budowlane, zostały wykonane już w 85 procentach.

Zaawansowane prace na A-1
Projekt związany z budową koncesyjnego odcinka autostrady A-1, za którego realizację odpowiada firma Gdańsk Transport Company (koncesjonariusz zarówno powstającej drogi, jak i 25 km fragmentu z Rusocina do Swarożyna) wchodzi w ostatnią fazę realizacji. Stan zaawansowania robót budowlanych na realizowanych sekcjach, czyli 65 km odcinku pomiędzy Swarożynem, a Nowymi Marzami, przekroczył 85%.

Sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły na uzyskanie znaczącego postępu prac na wszystkich sekcjach budowy. Wymiana gruntów została zakończona, kontynuowana jest jedynie budowa nasypów na drogach poprzecznych i wzdłuż pasa autostrady. Na wielu fragmentach drogi ukończono także prace związane z układaniem warstwy mrozoochronnej i podbudowy z kruszywa łamanego. Dzięki temu utrzymywana jest wysoka wydajność produkcji i układania nawierzchni asfaltowych. Trwają roboty mostowe. Oprócz betonowania ostatnich elementów konstrukcji, na wiaduktach wykonywane są głównie połączenia z nasypem drogowym i prace wykończeniowe. Wzdłuż autostrady stawiane jest ogrodzenie autostradowe, bariery ochronne, montowane są elementy prefabrykowane - krawężniki, korytka ściekowe i ekrany akustyczne, jak również wykonywane są umocnienia skarp oraz obsiew trawą.

W najbliższych miesiącach priorytetem będzie utrzymanie wysokich wydajności przy wykonywaniu nawierzchni, likwidacja tymczasowych przejazdów w poprzek autostrady, przeniesienie transportu z dróg technologicznych na jezdnię autostrady oraz rozpoczęcie montażu sprzętu i wyposażenia autostrady.

Zgodnie z harmonogramem do końca projektu pozostało zaledwie 24 tygodnie. Jeżeli prace będą postępować zgodnie z założeniami, to otwarcie autostrady do Nowych Marz nastąpi już w październiku bieżącego roku, a więc miesiąc przed planowanym terminem (poprzedni odcinek autostrady firma GTC także oddała do użytku przed terminem).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Audi A1 Cabrio – konkurent Mini

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~turysta 2008-08-29

niech zrobią obwodnice Torunia, Łodzi i Włocławka porównywalne z obwodnicą Trójmiasta. Na te autostrady będę mógł wtedy poczekać. Autostrady przez pola też są ważne. Ale żeby nie okazało się że z Gdańska do Torunia dojadę w godzinę, a przez Toruń drugą godzinę. Kiedy te betonowe głowy zrozumieją, że przejazd przez miasta są w tej chwili największą kupą. A jeszcze te matoły remontują sobie główne skrzyżowanie wjazdowe do miasta. Ibrak alternatyw.

~Roman z Bydgoszczy 2008-07-30

podpowiedź dla p.Krzysia: należy przeczołgać byłego min. Polaczka autostradą A-1 a następnie skasować -25 zł. Czasem widząc postęp prac oraz liczbę pracowników na większości budów drogowych nasuwa się pytanie: dlaczego koszty inwestycji w ogromnej większości liczone są w dziesiątkach i setkach milionów zł. Czy dodatkowe koszty inwestycji: badania , pozwolenia , decyzje sądowe nie podwyższają zbytnio wartość inwestycji?

~as 2008-07-15

To dalszy ciąg tej A1 z Gdańska? Co opłata jest 7zł za 25km. Czyli za ten odcinek 65 km będziemy płacić 18 zł? Czyli za cały odcinek 90km opłata będzie "jedyne" 25 PLN?

~krzysio 2008-07-06

Jak już GTC skończy odcinek do N Marz to powinno się niejakiego Polaczka przez ten odcinek przeczołgać.I to od Rusocina do N Marz.A potem do Torunia jak dobrze będzie mu szło.

~Mieszko 2008-07-05

Odcinek Stryków-Pyrzowice? Negocjacje z koncesjonariuszem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.