mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zabrze: Ruszyła budowa DTŚ

Zabrze: Ruszyła budowa DTŚ

W ubiegły wtorek oficjalnie rozpoczęto budowę zabrzańskiego fragmentu Drogowej Trasy Średnicowej. Dwa odcinki tej trasy o łącznej długości 4,7 km zostaną wybudowane do końca 2010 roku. Wykonawcą inwestycji wartej blisko 300 mln zł jest firma Budimex Dromex S.A.

Zabrze: Ruszyła budowa DTŚ
4 listopada bieżącego roku miało miejsce uroczyste rozpoczęcie budowy dwóch zabrzańskich odcinków (Z1 i Z2) Drogowej Trasy Średnicowej. Wcześniej 13 października tego roku podpisano umowę z wykonawcą, firmą Budimex Dromex S.A.
 
Łączna długość zabrzańskich odcinków Z1 i Z2 to 4,7 km, zaś wszystkie cztery odcinki w Zabrzu liczyć będą blisko 8 km. W pierwszym etapie powstanie m.in. siedem wiaduktów drogowych, w tym estakada o długości 140 metrów nad węzłem de Gaulle´a. Przewidziano także dwie kładki i dwa tunele dla pieszych, połączenia z drogami i ulicami lokalnymi oraz ekrany akustyczne o łącznej długości 3,9 km i wysokości od 2 do 6 m.

Wartość robót objętych umową wynosi ponad 299,4 mln zł. Zakończenie realizacji tego odcinka DTŚ przewidywane jest na grudzień 2010 roku.  

Drogowa Trasa Średnicowa to najważniejsza, obok ukończonego już odcinka autostrady A4, inwestycja drogowa na Śląsku. Docelowo ma osiągnąć 31,3 km długości i połączyć sześć miast – od Katowic po Gliwice. Zgodnie z zamysłem projektodawców, nie zastąpi ona autostrady A4, która przeznaczona jest dla ruchu tranzytowego, lecz będzie obsługiwać ruch lokalny, stanowiący około 88 procent całości.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~Michal 2008-11-13

Andrzej ty chyba dokładnie nie czytałeś, pisze dokładnie o 7 wiaduktach a szybko ich sie nie da wybudować> A pisza bo jest ważna trasa dla GOP

~Andrzej 2008-11-13

ludzie do czego doszlo w tym kraju ze pisze o rozpoczeciu budowy niecalych 5km drogi!! i to do konca 2010 roku! smiechu warte, jak to zbuduja to pewnie jeszcze przyjda wstege przecinac, hahaha

~miejscowy 2008-11-12

wreszcie, jeszcze tylko pozostaje uporać się z protestem gliwiczan, którzy chcieliby jeździć średnicówką, ale poprowadzoną najlepiej przez opole, a nie u nich, i może za 4-5 lat dociągniemy do końca... dzięki tusku

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.