Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zachodnia obwodnica Lublina czeka na wykonawcę

Zachodnia obwodnica Lublina czeka na wykonawcę

Drogowcy wysłali zaproszenia do 15 firm i konsorcjów, które spełniły warunki udziału w postępowaniu przetargowym dotyczacym budowy zachodniej obwodnicy Lublina w ciągu drogi ekspresowej S19.

Zachodnia obwodnica Lublina czeka na wykonawcę
- W pierwszym etapie przetargu wpłynęło 16 wniosków od zainteresowanych wykonawców. Komisja przetargowa oceniła ich wiedzę i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczną i finansową. Kryterium nie spełnił jeden wykonawca. Pozostali mogą przedstawić oferty na budowę blisko 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 pomiędzy węzłami Lublin Sławinek (nazwa robocza Dąbrowica) i Lublin Węglin (Konopnica). Oferty uwzględniające nie tylko cenę (stanowi 90 proc. kryterium oceny oferty) ale również termin wykonania (5 proc. za skrócenie realizacji robót budowlanych z 22 do 19 miesięcy) oraz okres gwarancji ( 5 proc. za wydłużenie z 5 do 10 lat). Umowa z wykonawcą może zostać podpisana już w III kwartale br., a prace potrwają do końca 2016 lub początku 2017 roku w zależności od zadeklarowanego czasu na realizację inwestycji - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Odcinek drogi ekspresowej nr S19 stanowiący zachodnią obwodnicę Lublina poprowadzony jest po nowym śladzie poza zachodnimi granicami Lublina, na terenie gmin Jastków i Konopnica. Przypomnijmy, rozpatrywano siedem wariantów przebiegu drogi ekspresowej  S19 na terenie gminy Jastków i Konopnica. Wskazano wariant najbardziej korzystny tj. wariant powstały z połączenia wariantu IV z wariantem V.


Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy
ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy
Nie mamy dobrych wiadomości po pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego. Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała we wrześniu pojazdy przewożące dzieci do szkoły. Okazało się, że co szósty jest niesprawny.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj