mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zachodnia obwodnica Lublina czeka na wykonawcę

Zachodnia obwodnica Lublina czeka na wykonawcę

Drogowcy wysłali zaproszenia do 15 firm i konsorcjów, które spełniły warunki udziału w postępowaniu przetargowym dotyczacym budowy zachodniej obwodnicy Lublina w ciągu drogi ekspresowej S19.

Zachodnia obwodnica Lublina czeka na wykonawcę
- W pierwszym etapie przetargu wpłynęło 16 wniosków od zainteresowanych wykonawców. Komisja przetargowa oceniła ich wiedzę i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczną i finansową. Kryterium nie spełnił jeden wykonawca. Pozostali mogą przedstawić oferty na budowę blisko 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 pomiędzy węzłami Lublin Sławinek (nazwa robocza Dąbrowica) i Lublin Węglin (Konopnica). Oferty uwzględniające nie tylko cenę (stanowi 90 proc. kryterium oceny oferty) ale również termin wykonania (5 proc. za skrócenie realizacji robót budowlanych z 22 do 19 miesięcy) oraz okres gwarancji ( 5 proc. za wydłużenie z 5 do 10 lat). Umowa z wykonawcą może zostać podpisana już w III kwartale br., a prace potrwają do końca 2016 lub początku 2017 roku w zależności od zadeklarowanego czasu na realizację inwestycji - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Odcinek drogi ekspresowej nr S19 stanowiący zachodnią obwodnicę Lublina poprowadzony jest po nowym śladzie poza zachodnimi granicami Lublina, na terenie gmin Jastków i Konopnica. Przypomnijmy, rozpatrywano siedem wariantów przebiegu drogi ekspresowej  S19 na terenie gminy Jastków i Konopnica. Wskazano wariant najbardziej korzystny tj. wariant powstały z połączenia wariantu IV z wariantem V.


Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.