mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zachodnia obwodnica Mrągowa otwarta

Zachodnia obwodnica Mrągowa otwarta

W południe, 17 czerwca, otwarto zachodnią obwodnicę Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59. Inwestycja o wartości ponad 153 mln zł trwała dwa lata i została zrealizowana dzięki unijnemu dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Zachodnia obwodnica Mrągowa otwarta
Zachodnia obwodnica Mrągowa o długości 6,5 kilometra omija miasto od zachodu. Jezdnia nowej drogi ma trzy pasy ruchu (przekrój 2+1). Oznacza to, że kierowcy mają na przemian po dwa pasy ruchu w jednym kierunku. Poza drogą główną wybudowane zostały skrzyżowania obwodnicy z innymi drogami publicznymi, dwie estakady, wiadukt, kładka dla pieszych. W celu umożliwienia prawidłowego funkcjonowania obwodnicy i przyległego terenu wybudowane zostały drogi dojazdowe i zjazdy oraz przebudowane zostały odcinki istniejących dróg publicznych przecinających nową drogę. Wzdłuż drogi, w sąsiedztwie terenów zabudowanych ustawiono ekrany akustyczne o łącznej długości prawie 4 km.

Oprócz budowy zachodniej obwodnicy Mrągowa w ciągu DK 59, kontrakt objął również odnowę nawierzchni bitumicznych na terenie Mrągowa i Marcinkowa oraz przebudowę skrzyżowania ulic Olsztyńskiej, Lubelskiej, Skłodowskiej, Kolejowej i Brzozowej w Mrągowie.

Budowa zachodniej obwodnicy Mrągowa to projekt, który mocno wpłynie na życie i rozwój miasta. Nowa droga omijając miasto od zachodu usprawni ruch tranzytowy, skróci czas podróży oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu i polepszenie warunków życia w mieście poprzez wyprowadzenie w dużym stopniu tranzytu poza obszary zamieszkałe. Tranzyt poprowadzony obwodnicą spowoduje zmniejszenie negatywnego oddziaływania ruchu drogowego na środowisko naturalne.

Zachodnia obwodnica Mrągowa to jedna z trzech realizowanych obecnie, w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, obwodnic miast w województwie warmińsko-mazurskim. Poza obwodnicą Mrągowa, dzięki PO RPW, budowane są obwodnice Ełku i Olecka.

Całkowita szacunkowa wartość projektu wyniosła 153.623.524,62 zł, z czego dofinansowanie objęło kwotę ponad 114 mln zł.

Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.