Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zachodnia obwodnica Mrągowa otwarta

Zachodnia obwodnica Mrągowa otwarta

W południe, 17 czerwca, otwarto zachodnią obwodnicę Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59. Inwestycja o wartości ponad 153 mln zł trwała dwa lata i została zrealizowana dzięki unijnemu dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Zachodnia obwodnica Mrągowa otwarta
Zachodnia obwodnica Mrągowa o długości 6,5 kilometra omija miasto od zachodu. Jezdnia nowej drogi ma trzy pasy ruchu (przekrój 2+1). Oznacza to, że kierowcy mają na przemian po dwa pasy ruchu w jednym kierunku. Poza drogą główną wybudowane zostały skrzyżowania obwodnicy z innymi drogami publicznymi, dwie estakady, wiadukt, kładka dla pieszych. W celu umożliwienia prawidłowego funkcjonowania obwodnicy i przyległego terenu wybudowane zostały drogi dojazdowe i zjazdy oraz przebudowane zostały odcinki istniejących dróg publicznych przecinających nową drogę. Wzdłuż drogi, w sąsiedztwie terenów zabudowanych ustawiono ekrany akustyczne o łącznej długości prawie 4 km.

Oprócz budowy zachodniej obwodnicy Mrągowa w ciągu DK 59, kontrakt objął również odnowę nawierzchni bitumicznych na terenie Mrągowa i Marcinkowa oraz przebudowę skrzyżowania ulic Olsztyńskiej, Lubelskiej, Skłodowskiej, Kolejowej i Brzozowej w Mrągowie.

Budowa zachodniej obwodnicy Mrągowa to projekt, który mocno wpłynie na życie i rozwój miasta. Nowa droga omijając miasto od zachodu usprawni ruch tranzytowy, skróci czas podróży oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu i polepszenie warunków życia w mieście poprzez wyprowadzenie w dużym stopniu tranzytu poza obszary zamieszkałe. Tranzyt poprowadzony obwodnicą spowoduje zmniejszenie negatywnego oddziaływania ruchu drogowego na środowisko naturalne.

Zachodnia obwodnica Mrągowa to jedna z trzech realizowanych obecnie, w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, obwodnic miast w województwie warmińsko-mazurskim. Poza obwodnicą Mrągowa, dzięki PO RPW, budowane są obwodnice Ełku i Olecka.

Całkowita szacunkowa wartość projektu wyniosła 153.623.524,62 zł, z czego dofinansowanie objęło kwotę ponad 114 mln zł.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda otwiera Autodrom w Poznaniu
Skoda otwiera Autodrom w Poznaniu
To już kolejny projekt polskiego przedstawicielstwa czeskiej marki związany z bezpieczną jazdą. Nowy Autodrom w Poznaniu pozwoli szkolić umiejętności kierowców w symulowanych sytuacjach awaryjnych.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj