mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zachodniopomorska trójka na lodzie

Zachodniopomorska trójka na lodzie

Od chwili uruchomienia drogi ekspresowej nr 3 na odcinku Szczecin – Myślibórz w województwie zachodniopomorskim obowiązek utrzymania drogi nr 3 przeszedł na konto samorządów. Na konto lokalnych gmin przeszły też problemy z odśnieżaniem drogi nr 3. To na samorządach spoczywa obowiązek usuwania śniegu i błota pośniegowego z tego odcinka krajowej „trójki”. Samorządy wstrzymując prace utrzymaniowe na tej drodze łamią prawo – podkreśla GDDKiA.

Zachodniopomorska trójka na lodzie
Zmiana zarządcy drogi nastąpiła w oparciu o art. 10 ust. 5 ustawy o drogach publicznych z 21 marca 1985 roku, który brzmi: „Odcinek drogi zastąpiony nowo wybudowanym odcinkiem drogi z chwilą oddania go do użytku zostaje pozbawiony dotychczasowej kategorii i zaliczony do kategorii drogi gminnej”.

- Tym samym od 22 października br, czyli od chwili uruchomienia przez GDDKiA trasy ekspresowej S3 na odcinku Szczecin – Myślibórz, droga krajowa nr 3 o długości 55 km od Szczecina do miejscowości Renice będąca obecnie drogą gminną musi być odśnieżana przez samorządy. Obowiązek ten spoczywa kolejno na samorządach gmin i miast: Stare Czarnowo, Bielice, Pyrzyce, Lipiany, Myślibórz. Ze stanowczością podkreślamy, że odpowiedzialność za ewentualne  problemy kierowców na tej drodze obciąża jedynie wyżej wymienione gminy – informuje GDDKiA.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

BMW M3 na Nurburgring

auto motor i sport 0000-00-00

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

~szrawa 2010-12-18

Ta droga w żadnym momencie nie ma parametrów drogi gminnej! Ona z automatu powinna stać sie drogą wojewódzką.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.