mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zachodniopomorska trójka na lodzie

Zachodniopomorska trójka na lodzie

Od chwili uruchomienia drogi ekspresowej nr 3 na odcinku Szczecin – Myślibórz w województwie zachodniopomorskim obowiązek utrzymania drogi nr 3 przeszedł na konto samorządów. Na konto lokalnych gmin przeszły też problemy z odśnieżaniem drogi nr 3. To na samorządach spoczywa obowiązek usuwania śniegu i błota pośniegowego z tego odcinka krajowej „trójki”. Samorządy wstrzymując prace utrzymaniowe na tej drodze łamią prawo – podkreśla GDDKiA.

Zachodniopomorska trójka na lodzie
Zmiana zarządcy drogi nastąpiła w oparciu o art. 10 ust. 5 ustawy o drogach publicznych z 21 marca 1985 roku, który brzmi: „Odcinek drogi zastąpiony nowo wybudowanym odcinkiem drogi z chwilą oddania go do użytku zostaje pozbawiony dotychczasowej kategorii i zaliczony do kategorii drogi gminnej”.

- Tym samym od 22 października br, czyli od chwili uruchomienia przez GDDKiA trasy ekspresowej S3 na odcinku Szczecin – Myślibórz, droga krajowa nr 3 o długości 55 km od Szczecina do miejscowości Renice będąca obecnie drogą gminną musi być odśnieżana przez samorządy. Obowiązek ten spoczywa kolejno na samorządach gmin i miast: Stare Czarnowo, Bielice, Pyrzyce, Lipiany, Myślibórz. Ze stanowczością podkreślamy, że odpowiedzialność za ewentualne  problemy kierowców na tej drodze obciąża jedynie wyżej wymienione gminy – informuje GDDKiA.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

~szrawa 2010-12-18

Ta droga w żadnym momencie nie ma parametrów drogi gminnej! Ona z automatu powinna stać sie drogą wojewódzką.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech