mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zachodniopomorskie: Będzie przebudowa mostu w Rosnowie

Zachodniopomorskie: Będzie przebudowa mostu w Rosnowie

Most w Rosnowie czeka przebudowa. Za ponad 2,3 mln złotych nową przeprawę w ciągu DW 168 zbuduje Przedsiębiorstwo Budowlano-Transportowe Arbet ze Stargardu Szczecińskiego.

Zachodniopomorskie: Będzie przebudowa mostu w Rosnowie
Zakończył się przetarg na rozbiórkę i budowę nowego mostu przez rzekę Radew w Rosnowie w województwie zachodniopomorskim. Na przetarg wpłynęło 11 ofert.

Rosnowski most powstał w latach 60-tych minionego wieku. Stary obiekt jest nienormatywny pod względem nośności i szerokości. Jest również mocno wyeksploatowany, stąd decyzja o jego rozbiórce i budowie nowego obiektu. Dzięki poszerzeniu mostu do ponad 11 m poprawią się warunki ruchu na drodze wojewódzkiej nr 168. Nową konstrukcję o długości ponad 24 m będą stanowiły prefabrykowane belki strunobetonowe. Projekt przewiduje ponadto wykonanie elementów odwodnienia mostu i dojazdów. W czasie prac budowlanych kierowcy będą korzystać z objazdu po moście tymczasowym.

Zachodniopomorski ZDW ogłosił również przetarg na likwidację ceglanego wiaduktu w Chomętowie. Obiekt o szerokości blisko 8,5 m i długości 16 m wzniesiono nad nieczynną już dziś linią kolejową. Likwidacja połączenia kolejowego sprawiła, że utrzymywanie obiektu i jego remonty straciły uzasadnienie ekonomiczne. Zgodnie z projektem część elementów wiaduktu zostanie zdemontowana a przestrzeń pod wiaduktem zasypana. W miejscu tym, w czasie prac budowlanych nie przewiduje się zmiany organizacji ruchu.

Obie inwestycje powinny zostać zakończone jeszcze w tym roku.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic