mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zachodniopomorskie: DW nr 167 po przebudowie

Zachodniopomorskie: DW nr 167 po przebudowie

Zakończyły się prace na drodze wojewódzkiej nr 167 w woj. zachodniopomorskim. Przebudowę odcinka drogi między Koszalinem a zjazdem do Zegrza Pomorskiego zrealizowała firma Skanska.

Zachodniopomorskie: DW nr 167 po przebudowie
Projekt przewidywał przebudowę ponad 12-kilometrowego odcinka od Koszalina przez Konikowo, Świeszyno, Strzekęcino i Niedalino do drogi nr 168 prowadzącej do Zegrza Pomorskiego. Na odcinku tym położono nową nawierzchnię, zbudowano ścieżkę rowerową, chodniki, zatoki autobusowe, elementy uspokojenia ruchu a na terenach zabudowanych - kanalizację deszczową.

W Niedalinie przebudowano most przez rzekę Radew, a w Świeszynie wybudowano pętlę autobusową. Wykonawca usunął też kolizje z infrastrukturą energetyczną, telekomunikacyjną i gazową.

Przypomnijmy, że plac budowy został przekazany wykonawcy pod koniec sierpnia 2013 r.  Roboty budowlane wraz z robotami dodatkowymi kosztowały ponad 24 mln złotych.

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross