mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zachodniopomorskie: DW nr 167 po przebudowie

Zachodniopomorskie: DW nr 167 po przebudowie

Zakończyły się prace na drodze wojewódzkiej nr 167 w woj. zachodniopomorskim. Przebudowę odcinka drogi między Koszalinem a zjazdem do Zegrza Pomorskiego zrealizowała firma Skanska.

Zachodniopomorskie: DW nr 167 po przebudowie
Projekt przewidywał przebudowę ponad 12-kilometrowego odcinka od Koszalina przez Konikowo, Świeszyno, Strzekęcino i Niedalino do drogi nr 168 prowadzącej do Zegrza Pomorskiego. Na odcinku tym położono nową nawierzchnię, zbudowano ścieżkę rowerową, chodniki, zatoki autobusowe, elementy uspokojenia ruchu a na terenach zabudowanych - kanalizację deszczową.

W Niedalinie przebudowano most przez rzekę Radew, a w Świeszynie wybudowano pętlę autobusową. Wykonawca usunął też kolizje z infrastrukturą energetyczną, telekomunikacyjną i gazową.

Przypomnijmy, że plac budowy został przekazany wykonawcy pod koniec sierpnia 2013 r.  Roboty budowlane wraz z robotami dodatkowymi kosztowały ponad 24 mln złotych.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech