mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zachodniopomorskie: Kolejne etapy przebudowy DW163

Zachodniopomorskie: Kolejne etapy przebudowy DW163

Drogowcy z Zachodnipomorskiego Zarzadu Dróg Wojewódzkich rozstrzygnęli przetarg na III etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 163. Po zakończeniu inwestycji cały odcinek między Czaplinkiem a Wałczem będzie zmodernizowany. Trasa jest ważna bo prowadzi z Kołobrzegu do Wałcza i w sezonie letnim odciąża drogę krajową nr 11.

Zachodniopomorskie: Kolejne etapy przebudowy DW163
Był to jeden w dwóch ogłoszonych w maju przetargów na dwa kolejne odcinki drogi wojewódzkiej nr 163. Przetarg wygrała firma SKANSKA SA, która zaoferowała wykonanie robót budowlanych za ponad 13,4 mln zł. W przetargu na modernizację 10-kilometrowego odcinka miedzy Czaplinkiem i Machlinami startowało 6 firm, a ceny wahały się od ponad 13,4 mln zł. do ponad 15,4 mln zł.

Prace przewidują wycinki drzew, roboty rozbiórkowe, ziemne i nawierzchniowe. Przebudowany zostanie odcinek szlakowy i przejazdy przez miejscowości Piekary, Broczyno, Miłkowo i Machliny. W Broczynie i Machlinach ma powstać nowa kanalizacja deszczowa, ponadto w Broczynie będą prowadzone prace mostowe polegające na rozebraniu i budowie nowego przepustu.

Dodajmy, że na początku lipca zakończył się pierwszy etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 163 na odcinku Czaplinek-Wałcz. Była to modernizacja 6,5-kilometrowego odcinka między Glinkami i Wałczem. Koszt zakończonej inwestycji to blisko 12,6 mln zł. z czego dofinansowanie unijne wyniosło 12 mln zł.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Polskie drogi 2016-04-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris otrzymał zamówienie na nowe autobusy elektryczne i infrastrukturę do ich ładowania. Produkty z Bolechowa trafią do Stalowej Woli.