mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zachodniopomorskie: Nowa nawierzchnia na kolejnych krajówkach

Zachodniopomorskie: Nowa nawierzchnia na kolejnych krajówkach

Skończyły się już pierwsze remonty na drogach krajowych w województwie zachodniopomorskim. Łącznie w tym roku remonty obejmują 35 kilometrów dróg krajowych.

Zachodniopomorskie: Nowa nawierzchnia na kolejnych krajówkach
Na odcinku DK6 Gorzebądz – Sianów zakończono już roboty przy nawierzchni, trwają prace przy poboczach. Jest to stosunkowo krótki odcinek (0,5 km), ale prace w tym miejscu obejmują również wzmocnienie nawierzchni specjalną siatką i wyrównanie nierówności podłużnych. Roboty zakończą się w przyszłym tygodniu. Kierowcy mogą już jeździć wyremontowanym skrzyżowaniem DK11 i DK20 w Szczecinku. Nowa nawierzchnia została również wykonana na ponad 5 kilometrowym odcinku DK20 między Stargardem Szczecińskim a Dalewem. Prace bitumiczne zostały zakończone na odcinkach DK23 Barnówko – Dębno i Dębno – Cychry, do końca października zostanie wykonane oznakowanie poziome. Został również zakończony remont DK37 w Darłowie, czyli ostatniego fragmentu byłej drogi powiatowej przejętej przez GDDKiA w fatalnym stanie. Obecnie cała DK37 ma wykonaną w ostatnich kilku latach nową nawierzchnię.

Trwają jeszcze roboty na odcinkach DK11 między Bobolicami, a Szczecinkiem, DK20 w Stargardzie Szczecińskim, DK22 w rejonie granicy z województwem wielkopolskim, oraz na odcinkach DK23. Prowadzone remonty będą się sukcesywnie kończyć, zakończenie remontu ostatniego odcinka na DK11 planowane jest w połowie grudnia tego roku.
Tematy w artykule: zachodniopomorskie

Podobne wiadomości:

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.