mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zachodniopomorskie drogi w budowie

Zachodniopomorskie drogi w budowie

Zachodniopomorscy drogowcy wchodzą na kolejny plac budowy. 18 listopada zainaugurowali przebudowę drogi wojewódzkiej nr 203 na odcinku Koszalin – Iwięcino. Koszt przebudowy drogi Koszalin – Iwięcino wyniesie blisko 40 mln złotych. Przebudowa potrwa około dwa lata.

Zachodniopomorskie drogi w budowie
Zakres robót będzie obejmował m.in. wykonanie nakładki wzmacniającej na istniejącej nawierzchni drogi z wykorzystaniem konstrukcji istniejącej nawierzchni oraz na wykonaniu nowej konstrukcji nawierzchni w miejscach rozbiórek i na poszerzeniach. Wzniesione zostaną 2 nowe obiekty mostowe na rzekach Uniesta i Polnica, natomiast most na rzece Rówianka zastąpi przepust. W miejscowościach Gorzebądź, Skibienko, Sucha Koszalińska oraz Iwięcino poprowadzona zostanie kanalizacja deszczowa. Powstanie również ścieżka rowerowa na całej długości trasy, położone zostaną chodniki w miejscowościach, przez które przebiega remontowany odcinek drogi, a zatoki autobusowe będę budowane lub przebudowywane.

Na przebudowę drogi z Koszalina do Iwięcina drogowcy mają niespełna dwa lata. Wykonawcą robót jest spółka Eurovia z Bielan Wrocławskich.

Powodów do dumy zachodniopomorscy drogowcy mają dużo więcej. Tylko w tym tygodniu praktycznie zakończyli 3 duże zadania – przebudowę wiaduktu w Białogardzie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 163, przebudowę skrzyżowań w Dziwnowie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 102 oraz prace budowlane na przebudowywanym odcinku drogi wojewódzkiej nr 177 z Sośnicy do Mirosławca. Białogardzka inwestycja to koszt prawie 8 mln zł, przebudowa w Dziwnowie pochłonęła ponad 2,5 mln zł, a remont drogi Sośnica – Mirosławiec to wydatek ok. 10 mln zł.

Wszystkie inwestycje na drogach wojewódzkich, które zostały wpisane do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013, prowadzone są przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie i są realizowane dzięki środkom Regionalnego Programu Operacyjnego.

Rozpoczynająca się przebudowa drogi Koszalin – Iwięcino otwiera listę 10 zadań, które są na etapie realizacji. To m.in. przebudowa drogi wojewódzkiej nr 156 na odcinku Mostkowo – Barlinek, Budowa obejścia m. Goleniów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 113 czy przebudowa przejścia przez m. Kołobrzeg w ciągu drogi wojewódzkiej nr 102. Jak do tej pory, drogowe inwestycje z tej listy pochłonęły łącznie blisko 36 mln zł.

Na dobrej drodze do uruchomienia inwestycji jest 5 projektów o łącznej wartości blisko 136 mln zł. Procedura przetargowa weszła już w finalny etap podpisywania umów z wykonawcami. Spodziewany termin to listopad – grudzień 2010 r.

Natomiast 6 projektów drogowych WPI rozpoczyna dopiero swą ścieżkę przetargową. Pierwszy w tej kolejce jest projekt pn. „Budowa obejścia m. Szczecinek w ciągu drogi wojewódzkiej nr 172”, ogłoszenie przetargu na roboty budowlane wyznaczono na grudzień tego roku.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic