mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zachodniopomorskie: kolejne inwestycje na ukończeniu

Zachodniopomorskie: kolejne inwestycje na ukończeniu

Jeszcze przed zimą kierowcy będą mogli korzystać z kolejnych przebudowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich odcinków dróg. Zakończyły się przebudowy dwóch skrzyżowań oraz ul. Sprzymierzonych w Mirosławcu, która znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 177. 

Zachodniopomorskie: kolejne inwestycje na ukończeniu
Przebudowa ul. Sprzymierzonych w Mirosławcu objęła blisko kilometrowy odcinek drogi, w ciągu którego wykonano nową kanalizację deszczową. Droga zyskała też nową podbudowę i nawierzchnię. Wzdłuż drogi wykonano chodniki, zjazdy, ścieżkę rowerową i zatoki postojowe. Na przebudowę z budżetu województwa przeznaczono milion 100 tys. złotych. Gmina Mirosławiec dołożyła do inwestycji 300 tys. zł. oraz sfinansowała dokumentację techniczną przeznaczając na ten cel 31 tys. zł. Wykonawcą inwestycji była firma Eurovia Polska. Uroczyste oddanie tej drogi zaplanowano na 14 listopada.

 Zakończyły się również roboty budowlane na dwóch skrzyżowaniach. Skrzyżowanie w Rościęcinie, gdzie łączą się trasy wyjazdowe z Kołobrzegu (droga wojewódzka nr 162 biegnąca na południe w stronę drogi krajowej nr 6 i prowadząca z Kołobrzegu na zachód w stronę Trzebiatowa droga wojewódzka nr 102) było nierzadko miejscem groźnych wypadków. Wielu kierowców wbrew oznakowaniu ograniczającemu prędkość, jechało w tym miejscu zbyt szybko. O przebudowę i zmianę organizacji ruchu wnioskowała między innymi kołobrzeska policja. Teraz, dzięki budowie nowego ronda, skrzyżowanie stanie się bezpieczniejsze. Przebudowę realizowała firma Skanska. W budżecie ZZDW zarezerwowano na ten cel ponad 1,5 mln złotych.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.