mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zachodniopomorskie: zakończyły się prace na DW 162

Zachodniopomorskie: zakończyły się prace na DW 162

Zachodniopomorscy drogowcy oficjalnie zakończyli inwestycję "Przebudowa przejścia przez m. Sławoborze w ciągu drogi wojewódzkiej nr 162".  Droga wojewódzka nr 162 stanowi ważne połączenie w kierunku północ-południe łącząc Drawsko Pomorskie, Świdwin i Kołobrzeg. W sezonie letnim jest to jedna z dróg tranzytowych prowadzących do miejscowości wypoczynkowych środkowego Wybrzeża.

Zachodniopomorskie: zakończyły się prace na DW 162
Teraz droga przez Sławoborze ma nową nawierzchnię bitumiczną, przebudowano skrzyżowanie tworząc rondo, wykonano również wysepki spowalniające ruch i zwiększające bezpieczeństwo podróżujących i mieszkańców miejscowości. Powstało nowe oświetlenie, chodniki i zatoki autobusowe. Poważną część środków pochłonęła budowa nowego mostu przez rzekę Pokrzywnicę. Wykonawcą robót była firma Strabag.

Przebudowa przejścia przez Sławoborze kosztowała blisko 10 mln złotych, z czego ponad 7 milionów dołożyła Unia Europejska. Inwestycję prowadził Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Warto dodać, że w październiku praktycznie co kilka dni będą finalizowane kolejne inwestycje drogowe. Jako pierwsze zostało oficjalnie oddane do użytku przebudowane przejście przez m. Sławoborze w ciągu drogi wojewódzkiej nr 162. Zaraz po nim zostaną przekazane następujące inwestycje:

- Budowa obejścia m. Trzebiatów – połączenie dróg wojewódzkich nr 109 i 103 (11 października),
- Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 106 na odcinku Rzewnowo – Golczewo (12 października),
- Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 107 na odcinku Dziwnówek – Kamień Pomorski (17 października),
- Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 109 na odcinku Mrzeżyno – Trzebiatów (18 października),
- Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 205 na odcinku Krupy – Sławno (23 października),
- Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku Węgorzyno – Ińsko (25 października).

Należy przypomnieć, że wszystkie wymienione powyżej inwestycje realizowane były w ramach projektu systemowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013. Wartość zrealizowanych zadań to kwota ok. 141,7  mln zł, z czego dofinansowanie środkami RPO wyniosło ok. 133,5 mln zł.

Podobne wiadomości:

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.