mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zaczną projektować DK 73 i obwodnicę Morawicy

Zaczną projektować DK 73 i obwodnicę Morawicy

Umowa na zaprojektowanie odcinka drogi krajowej 73 od granic Kielc do Woli Morawickiej wraz z obwodnicą Morawicy została zawarta między kieleckim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad a wyłonioną w przetargu krakowską firma projektową MGGP S.A. Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla drogi krajowej nr 73 wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę ma trwać 13 miesięcy. Po tym okresie planowany jest przetarg na realizację inwestycji. Prace projektowe kosztować będą blisko 800 tysięcy złotych.

Zaczną projektować DK 73 i obwodnicę Morawicy
Droga krajowa nr 73 ma być dwujezdniowa na odcinku o długości 8,2 kilometra począwszy od granic miasta Kielce, a skończywszy na granicy Woli Morawickiej. Na 4-kilometrowym odcinku od granicy Kielc do skrzyżowania z drogą na Bieleckie Młyny dobudowana zostanie druga jezdnia po stronie wschodniej istniejącej drogi 73. Na pozostałym odcinku powstanie obwodnica Morawicy i Woli Morawickiej omijająca po stronie wschodniej obie miejscowości. Nowa droga będzie miała parametry GP (drogi głównej ruchu przyspieszonego).

Przebieg nowej drogi krajowej nr 73 wraz z obwodnicą Morawicy został określony na mocy decyzji środowiskowej wydanej w ubiegłym roku. W tym roku zakończyły się formalności związane z uzyskiwaniem decyzji lokalizacyjnych dla poszczególnych odcinków DK 73.

Droga krajowa nr 73 biegnąca od budowanego węzła Kielce Północ przez Busko, Tarnów do Jasła ma ważne znaczenie dla Kielc i regionu świętokrzyskiego, również w związku z możliwością powstania lotniska w Obicach. W przyszłości drogą 73 będzie można dojechać do planowanej autostrady A4. Aktualnie natężenie ruchu na niektórych odcinkach drogi 73 jest porównywalne jest z natężeniem ruchu na trasie nr 7. W ciągu ostatnich kilku lat nawierzchnia na świętokrzyskim odcinku drogi 73 od Morawicy do Szczucina została gruntownie odnowiona.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie drogi S7

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie...

Polskie drogi 2016-06-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.