mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zaczną projektować DK 73 i obwodnicę Morawicy

Zaczną projektować DK 73 i obwodnicę Morawicy

Umowa na zaprojektowanie odcinka drogi krajowej 73 od granic Kielc do Woli Morawickiej wraz z obwodnicą Morawicy została zawarta między kieleckim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad a wyłonioną w przetargu krakowską firma projektową MGGP S.A. Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla drogi krajowej nr 73 wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę ma trwać 13 miesięcy. Po tym okresie planowany jest przetarg na realizację inwestycji. Prace projektowe kosztować będą blisko 800 tysięcy złotych.

Zaczną projektować DK 73 i obwodnicę Morawicy
Droga krajowa nr 73 ma być dwujezdniowa na odcinku o długości 8,2 kilometra począwszy od granic miasta Kielce, a skończywszy na granicy Woli Morawickiej. Na 4-kilometrowym odcinku od granicy Kielc do skrzyżowania z drogą na Bieleckie Młyny dobudowana zostanie druga jezdnia po stronie wschodniej istniejącej drogi 73. Na pozostałym odcinku powstanie obwodnica Morawicy i Woli Morawickiej omijająca po stronie wschodniej obie miejscowości. Nowa droga będzie miała parametry GP (drogi głównej ruchu przyspieszonego).

Przebieg nowej drogi krajowej nr 73 wraz z obwodnicą Morawicy został określony na mocy decyzji środowiskowej wydanej w ubiegłym roku. W tym roku zakończyły się formalności związane z uzyskiwaniem decyzji lokalizacyjnych dla poszczególnych odcinków DK 73.

Droga krajowa nr 73 biegnąca od budowanego węzła Kielce Północ przez Busko, Tarnów do Jasła ma ważne znaczenie dla Kielc i regionu świętokrzyskiego, również w związku z możliwością powstania lotniska w Obicach. W przyszłości drogą 73 będzie można dojechać do planowanej autostrady A4. Aktualnie natężenie ruchu na niektórych odcinkach drogi 73 jest porównywalne jest z natężeniem ruchu na trasie nr 7. W ciągu ostatnich kilku lat nawierzchnia na świętokrzyskim odcinku drogi 73 od Morawicy do Szczucina została gruntownie odnowiona.

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech