mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zadanie na DW 177 wykonane

Zadanie na DW 177 wykonane

Zakończono przebudowę drogi nr 177 z Sośnicy do Mirosławca w województwie zachodniopomorskim. Całkowity koszt jego realizacji zadania to blisko 10 mln złotych, a koszt robót budowlanych około 8 mln zł.

Zadanie na DW 177 wykonane
Przebudowa drogi na ponad 12-kilometrowym odcinku Sośnica - Mirosławiec ma na celu podniesienie jej parametrów technicznych. Istniejąca jezdnia została poszerzona do szerokości 6 - 7 metrów. Wzmocnienie nawierzchni drogi zakładało wykonanie warstwy wyrównawczo-wzmacniającej z mieszanki mineralno-bitumicznej oraz ułożenie górnej warstwy bitumicznej - warstwy ścieralna. Zostały też wybudowane zjazdy bitumiczne, pod którymi zostały wykonane przepusty. Pobocza gruntowe zostały odpowiednio wyprofilowane i zagęszczone. Nowe oznakowanie poziome i pionowe to końcowy akcent przebudowy.

Zakończenie prac budowlanych na drodze Sośnica - Mirosławiec zamyka listę zadań drogowych, realizowanych przez województwo zachodniopomorskie, które już dobiegły finału. Na liście znajdują się:  

1. „Przebudowa przejścia przez m. Dziwnów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 102 - etap I przebudowa skrzyżowania” (wartość inwestycji to ponad 2,5 mln zł);
2. „Przebudowa wiaduktu w miejscowości Białogard w ciągu drogi wojewódzkiej nr 163” (wartość prawie 8 mln zł);
3. „Przebudowa przejścia przez m. Połczyn-Zdrój w ciągu drogi wojewódzkiej nr 163” (wartość ponad 6 mln zł);
4. „Budowa obejścia m. Połczyn-Zdrój w ciągu drogi wojewódzkiej nr 173” (wartość około 7 mln zł);
5. „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 177 na odcinku Sośnica - Mirosławiec - odcinek szlakowy” (wartość ponad 9,5 mln zł).

Wykonawcą robót budowlanych jest Eurovia Polska S.A., Oddział Szczecin.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.