mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zakaz zalesiania w dolinie Rospudy

Zakaz zalesiania w dolinie Rospudy

Trybunał Sprawiedliwości UE wydał w środę na wniosek Komisji Europejskiej (KE) natychmiastowy nakaz wstrzymania zalesiania w Puszczy Augustowskiej "jako środka kompensacyjnego" związanego z budową obwodnicy Augustowa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oświadczyła, że „przyjęła ją z dużym zdziwieniem bowiem, nie planowała w najbliższym czasie żadnych działań na tym obszarze”.

Zakaz dotyczy 160 hektarów na Pojezierzu Sejneńskim, na terenie doliny Rospudy. Według Komisji Europejskiej, zalesianie może niekorzystnie wpłynąć na ekosystem i zagrozić tamtejszym ptakom.

„Zgodnie z decyzją o uwarunkowaniach środowiskowych do stycznia 2008 roku należy dokonać na tym obszarze inwentaryzacji, tzn. zbadać czy znajdują się tam chronione gatunki roślin i zwierząt. W dalszej kolejności dopiero zostanie podjęta decyzja czy będą prowadzone prace kompensacyjne czy też nie” – informuje GDDKiA.

Ponadto GDDKiA poinformowała, że przygotowana została kompleksowa dokumentacja środowiskowa tego terenu, którą strona polska przedstawi przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości na rozprawie 27 kwietnia 2007 roku.

Przeczytaj także:

Referendum w/s obwodnicy przez Rospudę (2007-04-13)

Ministrowie liczą na korzystny werdykt w/s Rospudy (2007-03-22)

 

 


Podobne wiadomości:

Referendum w/s obwodnicy przez Rospudę

Referendum w/s obwodnicy przez Rospudę

Polskie drogi 2007-04-13

Komentuj:

~do Ecologusa 2007-04-21

Twoje pisanie to demagogia a wasz ekologiczny utopijny świat, to czysta fantazja.Po pierwsze Polska to nie Kanada, Australia, Skandynawia, leżymy w centrum Europy i czy nam to się podoba czy nie, jesteśmy łącznikiem transportowym między wschodem i zachodem ale ekolodzy chyba nie znają geografii albo nie umieją logicznie myśleć, chyba że myślą o kasie... A po drugie to właśnie Niemcy, Francja etc. swój rozwój gospodarczy zawdzięczają między innymi dobrej komunikacji. Pewnie,teraz można kupony odcinać i szukać sielanki na wschodzie.Jestem ciekawy, czy też tak chętnie zlicytowli by swoje majątki zdobyte kosztem ekologii!

~Ecologus 2007-04-21

No odezwali sie mieszkancy betonowej pustyni, niech was oswieci fakt, ze tzw. rozwoj infrastruktury mozna przeprowadzac w zgodzie z prawami przyrody do "podtrzymania roznorodnosci" zycia na tej planecie - wam sie snia kolejne "nowoczesne" transportowe korytarze smierci. Nowoczesne kraje to takze Skandynawia, Kanada, Australia, ktore szczyca sie innymi osiagnieciami niz budowa kolejnym autostrad i obwodnic. Niemcy, UK, Francja chetnie by zlicytowala teraz te swoje "asfaltowo-betonowe" osiagniecia rozwojowe na rzecz czystego powietrza, mniejszych upalow i zim bez sniegu.

~geminus 2007-04-21

Zawsze myślałem że Dolina Rospudy leży na terenie Pojezierza Suwalsko-Augustowskiego a jej przebieg znajduje się ok 70 km od Sejn no ale może się mylę.

~ZDUMIONY 2007-04-20

Po raz pierwszy dowiedziałem się że zalesienie zaszkodzi ptakom może biedaczki pogubią się w tych lasach. Ale poważnie, ekologów powinno zwalczać się jak insekty. Był kiedyś taki środek DDT, może pospadają z tych drzew na łeb.

~astrolog 2007-04-20

Super! Debilizm ekologow i wspolpracujacych z nimi swiatlych europejczykow siegnal zenitu. To wlasnie oni stana sie teraz najwiekszym zagrozeniem dla inwestycji drogowych i zwiazanych z Euro 2012. Wraz z GW rozpetali histerie w calej Europie i teraz ten idotyzm moze sie nam odbic czkawka, jak zaczna prostesowac wszedzie i dookola.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.