mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zakaz zalesiania w dolinie Rospudy

Zakaz zalesiania w dolinie Rospudy

Trybunał Sprawiedliwości UE wydał w środę na wniosek Komisji Europejskiej (KE) natychmiastowy nakaz wstrzymania zalesiania w Puszczy Augustowskiej "jako środka kompensacyjnego" związanego z budową obwodnicy Augustowa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oświadczyła, że „przyjęła ją z dużym zdziwieniem bowiem, nie planowała w najbliższym czasie żadnych działań na tym obszarze”.

Zakaz dotyczy 160 hektarów na Pojezierzu Sejneńskim, na terenie doliny Rospudy. Według Komisji Europejskiej, zalesianie może niekorzystnie wpłynąć na ekosystem i zagrozić tamtejszym ptakom.

„Zgodnie z decyzją o uwarunkowaniach środowiskowych do stycznia 2008 roku należy dokonać na tym obszarze inwentaryzacji, tzn. zbadać czy znajdują się tam chronione gatunki roślin i zwierząt. W dalszej kolejności dopiero zostanie podjęta decyzja czy będą prowadzone prace kompensacyjne czy też nie” – informuje GDDKiA.

Ponadto GDDKiA poinformowała, że przygotowana została kompleksowa dokumentacja środowiskowa tego terenu, którą strona polska przedstawi przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości na rozprawie 27 kwietnia 2007 roku.

Przeczytaj także:

Referendum w/s obwodnicy przez Rospudę (2007-04-13)

Ministrowie liczą na korzystny werdykt w/s Rospudy (2007-03-22)

 

 


Podobne wiadomości:

Referendum w/s obwodnicy przez Rospudę

Referendum w/s obwodnicy przez Rospudę

Polskie drogi 2007-04-13

Komentuj:

~do Ecologusa 2007-04-21

Twoje pisanie to demagogia a wasz ekologiczny utopijny świat, to czysta fantazja.Po pierwsze Polska to nie Kanada, Australia, Skandynawia, leżymy w centrum Europy i czy nam to się podoba czy nie, jesteśmy łącznikiem transportowym między wschodem i zachodem ale ekolodzy chyba nie znają geografii albo nie umieją logicznie myśleć, chyba że myślą o kasie... A po drugie to właśnie Niemcy, Francja etc. swój rozwój gospodarczy zawdzięczają między innymi dobrej komunikacji. Pewnie,teraz można kupony odcinać i szukać sielanki na wschodzie.Jestem ciekawy, czy też tak chętnie zlicytowli by swoje majątki zdobyte kosztem ekologii!

~Ecologus 2007-04-21

No odezwali sie mieszkancy betonowej pustyni, niech was oswieci fakt, ze tzw. rozwoj infrastruktury mozna przeprowadzac w zgodzie z prawami przyrody do "podtrzymania roznorodnosci" zycia na tej planecie - wam sie snia kolejne "nowoczesne" transportowe korytarze smierci. Nowoczesne kraje to takze Skandynawia, Kanada, Australia, ktore szczyca sie innymi osiagnieciami niz budowa kolejnym autostrad i obwodnic. Niemcy, UK, Francja chetnie by zlicytowala teraz te swoje "asfaltowo-betonowe" osiagniecia rozwojowe na rzecz czystego powietrza, mniejszych upalow i zim bez sniegu.

~geminus 2007-04-21

Zawsze myślałem że Dolina Rospudy leży na terenie Pojezierza Suwalsko-Augustowskiego a jej przebieg znajduje się ok 70 km od Sejn no ale może się mylę.

~ZDUMIONY 2007-04-20

Po raz pierwszy dowiedziałem się że zalesienie zaszkodzi ptakom może biedaczki pogubią się w tych lasach. Ale poważnie, ekologów powinno zwalczać się jak insekty. Był kiedyś taki środek DDT, może pospadają z tych drzew na łeb.

~astrolog 2007-04-20

Super! Debilizm ekologow i wspolpracujacych z nimi swiatlych europejczykow siegnal zenitu. To wlasnie oni stana sie teraz najwiekszym zagrozeniem dla inwestycji drogowych i zwiazanych z Euro 2012. Wraz z GW rozpetali histerie w calej Europie i teraz ten idotyzm moze sie nam odbic czkawka, jak zaczna prostesowac wszedzie i dookola.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.