mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zakończona przebudowa drogi Chęciny - Morawica

Zakończona przebudowa drogi Chęciny - Morawica

Zakończono przebudowę blisko dwuipółkilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 763 Chęciny - Morawica. Wartość wykonanych robót wyniosła prawie 1,5 miliona złotych.

Zakończona przebudowa drogi Chęciny - Morawica

Dnia 6 września bieżącego roku, nastąpiło uroczyste przekazanie do eksploatacji przebudowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 763 Chęciny - Morawica. W uroczystości wziął udział wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Zdzisław Wrzałka.
Przeprowadzone prace polegały przede wszystkim na wykonaniu nowej nawierzchni. Po skierowaniu tą drogą objazdu dla transportu z kamieniołomu Trzuskawica, w ostatnim czasie stan jezdni bardzo się pogorszył. Przebudowa drogi przywróciła jej utracone parametry techniczne oraz znacznie poprawiła bezpieczeństwo ruchu.
Inwestorami byli: Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach z udziałem 1.295.565,37zł i Urząd Gminy Morawica, którego udział wyniósł 200.000,00 zł.

To nie jedyne prace wykonane na tym odcinku w ostatnim czasie. W latach 2003-2007 przy współpracy Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i Gminy Morawica przebudowany został chodnik i krawężnik w miejscowości Brzeziny (5,8 km). A w latach 2003 i 2004 przebudowane z funduszu powodziowego zostały także dwa odcinki drogi nr 763 od skrzyżowania z drogą krajową nr 73 (1,6 km). Łącznie w ciągu czterech lat wykonano nową nawierzchnię jezdni, nawierzchnię z kostki brukowej na chodnikach i zjazdach do posesji. Powstały również przepusty o łącznej długości 720 mb. Umocniono pobocze oraz wykonano lub przebudowano 4 zatoki autobusowe, a na pozostałych położono nową nawierzchnię.

Przeczytaj także:

70 mln zł na drogi wojewódzkie w Świętokrzyskim (2007-04-26)


Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~tommi 2007-09-09

2,5 kilometra drogi, naprawdę jest o czym pisać, żenada...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.