mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zakończona przebudowa drogi Chęciny - Morawica

Zakończona przebudowa drogi Chęciny - Morawica

Zakończono przebudowę blisko dwuipółkilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 763 Chęciny - Morawica. Wartość wykonanych robót wyniosła prawie 1,5 miliona złotych.

Zakończona przebudowa drogi Chęciny - Morawica

Dnia 6 września bieżącego roku, nastąpiło uroczyste przekazanie do eksploatacji przebudowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 763 Chęciny - Morawica. W uroczystości wziął udział wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Zdzisław Wrzałka.
Przeprowadzone prace polegały przede wszystkim na wykonaniu nowej nawierzchni. Po skierowaniu tą drogą objazdu dla transportu z kamieniołomu Trzuskawica, w ostatnim czasie stan jezdni bardzo się pogorszył. Przebudowa drogi przywróciła jej utracone parametry techniczne oraz znacznie poprawiła bezpieczeństwo ruchu.
Inwestorami byli: Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach z udziałem 1.295.565,37zł i Urząd Gminy Morawica, którego udział wyniósł 200.000,00 zł.

To nie jedyne prace wykonane na tym odcinku w ostatnim czasie. W latach 2003-2007 przy współpracy Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i Gminy Morawica przebudowany został chodnik i krawężnik w miejscowości Brzeziny (5,8 km). A w latach 2003 i 2004 przebudowane z funduszu powodziowego zostały także dwa odcinki drogi nr 763 od skrzyżowania z drogą krajową nr 73 (1,6 km). Łącznie w ciągu czterech lat wykonano nową nawierzchnię jezdni, nawierzchnię z kostki brukowej na chodnikach i zjazdach do posesji. Powstały również przepusty o łącznej długości 720 mb. Umocniono pobocze oraz wykonano lub przebudowano 4 zatoki autobusowe, a na pozostałych położono nową nawierzchnię.

Przeczytaj także:

70 mln zł na drogi wojewódzkie w Świętokrzyskim (2007-04-26)


Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~tommi 2007-09-09

2,5 kilometra drogi, naprawdę jest o czym pisać, żenada...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando