mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zakończony remont odcinka DW 871

Zakończony remont odcinka DW 871

Zakończyła się modernizacja prawie 17 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 871 z Tarnobrzegu do Stalowej Woli. Kontrakt o wartości 23,2 mln zł obejmował również budowę mostu na rzece Łęg w Jamnicy.

Zakończony remont odcinka DW 871

Pod koniec 2005 roku firma Skanska rozpoczęła modernizację tego odcinka drogi. Nieremontowana od kilku lat trasa, była nieprzystosowania do rosnącego z roku na rok natężenia ruchu, powodującego niszczenie jej nawierzchni. Zły stan techniczny drogi miał istotny wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Stanowił także istotną barierę w wykorzystaniu potencjału rozwojowego regionu. Inwestycja poprawiła dostępność komunikacyjną oraz atrakcyjność inwestycyjną północnej części województwa podkarpackiego.

Łącznie przebudowano ponad 16,8 km drogi. W ramach inwestycji wybudowano jezdnię o szerokości 7 m, umocniono pobocza, a także wzmocniono konstrukcję nawierzchni drogi do obciążenia 100 kN na oś. Prace objęły także odnowę przepustów pod zjazdami oraz budowę i przebudowę 14 zatok autobusowych.

Kontrakt obejmował również remont mostu na rzece Łęg w Jamnicy. Konieczność jego przebudowy podyktowana była zbyt małą nośnością i szerokością oraz złym stanem technicznym. Obiekt po przebudowie ma długość 117,8 m, nośność 50 T (klasa A), a jego konstrukcja charakteryzuje się większa wytrzymałością w razie powodzi.
Prace objęły także budowę kanalizacji deszczowej wraz z separatorami oraz umocnienie dna i brzegów rzeki Łeg na długości 70 m.
W ramach kontraktu Skanska wyremontowała również 3 mniejsze obiekty mostowe o długościach 17 m, 16 m i 19 m.

Zrealizowana przez firmę Skanska inwestycja, wpłynęła na poprawę bezpieczeństwa ruchu. Modernizacja tego ważnego dla części województwa szlaku komunikacyjnego pośrednio przyczyni się także do rozwoju Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a tym samym wpłynie na rozwój terenów poprzemysłowych. Inwestycję dofinansowała Unia Europejska, w ramach programu ZPORR.

Przeczytaj także:

Powstaje dokumentacja A-4 Przeworsk-Korczowa (2007-10-01)

Fundusze unijne na rozwój wschodniej Polski (2007-06-26)


Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.