mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zakończyła się przebudowa ul. Łagiewnickiej w Łodzi

Zakończyła się przebudowa ul. Łagiewnickiej w Łodzi

Zakończyła się przebudowa ul. Łagiewnickiej w Łodzi na odcinku od ul. Inflanckiej do ul. Dolnej wraz z przebudową torowiska tramwajowego w ul. Dolnej. Prace prowadziła Skanska.

Zakończyła się przebudowa ul. Łagiewnickiej w Łodzi
Ul. Łagiewnicka stanowi jeden z kilku węzłów łączących północną część Łodzi z centrum. Bardzo zły stan nawierzchni zmuszał wielu kierowców do szukania innych szlaków komunikacyjnych, a ci, którzy musieli korzystać z ul. Łagiewnickiej, ryzykowali uszkodzenie pojazdów. Przebudowa nie tylko podniosła komfort jazdy, ale także zapewniła nowe rozwiązania komunikacynje oraz przyczyniła się do podniesienia bezpieczeństwa na tym odcinku.

W ramach kontraktu Skanska wykonała gruntowną przebudowę ul. Łagiewnickiej na odcinku od ul. Inflanckiej do ul. Dolnej. Została wykonana nowa nawierzchnia jezdni wraz z podbudową oraz nowe, wydzielone torowisko tramwajowe. Geometria jezdni została zmieniona tylko w rejonie trzech przejść dla pieszych, gdzie pojawiły się wysepki separujące ruch. Przy dwóch przejściach zlokalizowano przystanki tramwajowo-autobusowe z wiatami dla podróżnych.

W ramach prowadzonego remontu została wykonana nowa kanalizacja sanitarna wraz z przyłączeniami oraz odwodnienie. Prace objęły także montaż nowego oświetlenia ulicznego, sygnalizacji i trakcji tramwajowej, przebudowę chodników dla pieszych oraz wysianie nowych trawników.
Bezpieczeństwo. Przebudowany odcinek ul. Łagiewnickiej zyskał sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach z ul. Dolną oraz Kowalską i Stefana. Bezpieczeństwo pieszych podniosło także wprowadzenie wysepek (azyli). Również przystanki tramwajowe zostały wydzielone z jezdni, aby ułatwić podróżnym wsiadanie i wysiadanie z tramwaju w bezpieczny sposób.
Tematy w artykule: lodzkie drogi miejskie Łódź Skanska

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Komentuj:

~Pitum 2012-11-14

przy tak kompleksowej przebudowie drogi powinno byc miejsce na sciezke rowerowa, niesty w glowach decydentow ten srodek transportu nie istnieje

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.