Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zakończyła się przebudowa ul. Łagiewnickiej w Łodzi

Zakończyła się przebudowa ul. Łagiewnickiej w Łodzi

Zakończyła się przebudowa ul. Łagiewnickiej w Łodzi na odcinku od ul. Inflanckiej do ul. Dolnej wraz z przebudową torowiska tramwajowego w ul. Dolnej. Prace prowadziła Skanska.

Zakończyła się przebudowa ul. Łagiewnickiej w Łodzi
Ul. Łagiewnicka stanowi jeden z kilku węzłów łączących północną część Łodzi z centrum. Bardzo zły stan nawierzchni zmuszał wielu kierowców do szukania innych szlaków komunikacyjnych, a ci, którzy musieli korzystać z ul. Łagiewnickiej, ryzykowali uszkodzenie pojazdów. Przebudowa nie tylko podniosła komfort jazdy, ale także zapewniła nowe rozwiązania komunikacynje oraz przyczyniła się do podniesienia bezpieczeństwa na tym odcinku.

W ramach kontraktu Skanska wykonała gruntowną przebudowę ul. Łagiewnickiej na odcinku od ul. Inflanckiej do ul. Dolnej. Została wykonana nowa nawierzchnia jezdni wraz z podbudową oraz nowe, wydzielone torowisko tramwajowe. Geometria jezdni została zmieniona tylko w rejonie trzech przejść dla pieszych, gdzie pojawiły się wysepki separujące ruch. Przy dwóch przejściach zlokalizowano przystanki tramwajowo-autobusowe z wiatami dla podróżnych.

W ramach prowadzonego remontu została wykonana nowa kanalizacja sanitarna wraz z przyłączeniami oraz odwodnienie. Prace objęły także montaż nowego oświetlenia ulicznego, sygnalizacji i trakcji tramwajowej, przebudowę chodników dla pieszych oraz wysianie nowych trawników.
Bezpieczeństwo. Przebudowany odcinek ul. Łagiewnickiej zyskał sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach z ul. Dolną oraz Kowalską i Stefana. Bezpieczeństwo pieszych podniosło także wprowadzenie wysepek (azyli). Również przystanki tramwajowe zostały wydzielone z jezdni, aby ułatwić podróżnym wsiadanie i wysiadanie z tramwaju w bezpieczny sposób.
Tematy w artykule: lodzkie drogi miejskie Łódź Skanska

Podobne wiadomości:

Autostrada A1 od Strykowa do Tuszyna otwarta!

Autostrada A1 od Strykowa do Tuszyna otwarta!

Polskie drogi 2016-07-01

Przetarg na S14 ogłoszony

Przetarg na S14 ogłoszony

Polskie drogi 2015-10-05

Komentuj:

~Pitum 2012-11-14

przy tak kompleksowej przebudowie drogi powinno byc miejsce na sciezke rowerowa, niesty w glowach decydentow ten srodek transportu nie istnieje

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj