mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zakopane: centrum i obwodnica

Zakopane: centrum i obwodnica

Budowa nowoczesnego centrum komunikacyjnego oraz obwodnicy łączącej Szymoszkową ze Skibówkami - to jedne z najważniejszych inwestycji komunikacyjnych Zakopanego. Obwodnica ma szanse powstać już w przyszłym roku.

Zakopane: centrum i obwodnica

Nowoczesne centrum komunikacji ma powstać na terenie obecnego dworca kolejowego, ale obejmie także przylegające do niego tereny należące do PKP i ciągnące się aż do stacji paliw. Centrum byłoby wielopoziomowe, przy czym na poziomie minus jeden znajdowałby się dworzec kolejowy, na poziomie zero - dworzec autobusowy, a na dwóch kolejnych poziomach - parkingi dla busów, taksówek i samochodów – tłumaczy burmistrz Janusz Majcher. Ostateczna koncepcja architektoniczna zostanie wyłoniona w konkursie.

W zeszłym tygodniu burmistrz Zakopanego spotkał się z marszałkiem województwa małopolskiego i rozmawiał m.in. na temat obwodnicy, która ma połączyć Szymoszkową z ul. Skibówki. Inwestycja, zapisana w planach wojewódzkich na przyszły rok, ma być zrealizowana z funduszy Unii Europejskiej przy współudziale miasta i Starostwa Tatrzańskiego. „To bardzo ważna inwestycja dla rozwoju Zakopanego, ponieważ pozwoli odciążyć ulicę Kościeliską i - być może - przedłużyć w przyszłości deptak pod samą Gubałówkę, bez konieczności budowy podziemnego przejścia dla pieszych – podkreśla Janusz Majcher.


Przeczytaj także:

Perspektywy 'Zakopianki' (2006-11-15)

Wadowicka obwodnica gotowa (2006-10-02)

Nowy most na Wiśle w Wiśle (2006-11-22)

 

 

Tematy w artykule: obwodnice malopolskie drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.