mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zakopianka - uwaga na zmiany!

Zakopianka - uwaga na zmiany!

W najbliższy poniedziałek nastąpi zmiana organizacji ruchu na placu budowy drogi ekspresowej Myślenice - Lubień. Na 3-kilometrowym odcinku pomiędzy Stróżą a Pcimiem, ruch dwukierunkowy zostanie przełożony na nowo wybudowaną jezdnię, a stara jezdnia zostanie poddana przebudowie.

Zakopianka - uwaga na zmiany!

Dla kierowców sytuacja zmieni się o tyle, że trzeba będzie wjechać na nową drogę i zjechać z niej przełączkami, na których obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Na całym odcinku robót, który pozostaje w dalszym ciągu placem budowy, obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Od dawna poważny niepokój budzi stopień zaawansowania prac na budowie drogi ekspresowej S7 pomiędzy Myślenicami a Lubniem. Inwestycja ruszyła w listopadzie 2004 roku a wykonawca MOTA - ENGIL raczej nie ma szans na wywiązanie się z kontraktu w terminie. Termin zakończenia wszystkich prac na budowie 12 km drogi ekspresowej nie jest jeszcze znany i prawdopodobnie nastąpi to najwcześniej wiosną 2007 roku. Obwodnica Lubnia będzie gotowa w 2008 roku.

Budowa "Zakopianki" na odcinku Myślenice - Lubień wraz z obwodnicą Lubnia została podzielona na dwa etapy: I/ od Myślenic do granicy gmin Pcim i Lubień (12,2 km) oraz II/ od granicy gmin Pcim i Lubień wraz z obwodnicą Lubnia do włączenia w stary przebieg na wysokości Witkówki (4,3 km).

Budowa drogi ekspresowej S7 pomiędzy Myślenicami a Lubniem wraz z obwodnicą Lubnia jest kolejnym etapem wielkiej modernizacji "Zakopianki". Pierwszym była, realizowana w latach 2000 - 2002 przebudowa odcinka Chabówka - Rdzawka. Pozostała część 95-km trasy pomiędzy Krakowem a Zakopanem została podzielona na etapy poddawane kolejno przebudowie tak, by w 2010 roku ze stolicy małopolski do stolicy Tatr można było przejechać drogą dwujezdniową - do Rabki ekspresową, a dalej o parametrach głównej przyspieszonej (GP) lub głównej (G).

Przeczytaj także:

Utrudnienia na drogach Małopolski (2006-07-07)

Budowa obwodnicy Lubnia - umowa podpisana (2005-03-14)

Mniej wymagająca Zakopianka (2005-12-01)

Opóźnienia na Zakopiance (2005-11-23)

 

 


 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.