mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zakopianka - uwaga na zmiany!

Zakopianka - uwaga na zmiany!

W najbliższy poniedziałek nastąpi zmiana organizacji ruchu na placu budowy drogi ekspresowej Myślenice - Lubień. Na 3-kilometrowym odcinku pomiędzy Stróżą a Pcimiem, ruch dwukierunkowy zostanie przełożony na nowo wybudowaną jezdnię, a stara jezdnia zostanie poddana przebudowie.

Zakopianka - uwaga na zmiany!

Dla kierowców sytuacja zmieni się o tyle, że trzeba będzie wjechać na nową drogę i zjechać z niej przełączkami, na których obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Na całym odcinku robót, który pozostaje w dalszym ciągu placem budowy, obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Od dawna poważny niepokój budzi stopień zaawansowania prac na budowie drogi ekspresowej S7 pomiędzy Myślenicami a Lubniem. Inwestycja ruszyła w listopadzie 2004 roku a wykonawca MOTA - ENGIL raczej nie ma szans na wywiązanie się z kontraktu w terminie. Termin zakończenia wszystkich prac na budowie 12 km drogi ekspresowej nie jest jeszcze znany i prawdopodobnie nastąpi to najwcześniej wiosną 2007 roku. Obwodnica Lubnia będzie gotowa w 2008 roku.

Budowa "Zakopianki" na odcinku Myślenice - Lubień wraz z obwodnicą Lubnia została podzielona na dwa etapy: I/ od Myślenic do granicy gmin Pcim i Lubień (12,2 km) oraz II/ od granicy gmin Pcim i Lubień wraz z obwodnicą Lubnia do włączenia w stary przebieg na wysokości Witkówki (4,3 km).

Budowa drogi ekspresowej S7 pomiędzy Myślenicami a Lubniem wraz z obwodnicą Lubnia jest kolejnym etapem wielkiej modernizacji "Zakopianki". Pierwszym była, realizowana w latach 2000 - 2002 przebudowa odcinka Chabówka - Rdzawka. Pozostała część 95-km trasy pomiędzy Krakowem a Zakopanem została podzielona na etapy poddawane kolejno przebudowie tak, by w 2010 roku ze stolicy małopolski do stolicy Tatr można było przejechać drogą dwujezdniową - do Rabki ekspresową, a dalej o parametrach głównej przyspieszonej (GP) lub głównej (G).

Przeczytaj także:

Utrudnienia na drogach Małopolski (2006-07-07)

Budowa obwodnicy Lubnia - umowa podpisana (2005-03-14)

Mniej wymagająca Zakopianka (2005-12-01)

Opóźnienia na Zakopiance (2005-11-23)

 

 


 


Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech