mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zakorkowana dwójka

Zakorkowana dwójka

Na drodze krajowej nr 2 świecko – Poznań regularnie powstają korki. Od wiosny 2010 roku na tym odcinku drogi występują znaczne utrudnienia związane z budową równoległej autostrady A2. Wyznaczone na czas budowy objazdy, zamknięcie jednego pasa ruchu (przy zachowaniu ruchu dwukierunkowego), często zamykany przejazd kolejowy (na jednym z objazdów), zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości, przy tak dużym natężeniu ruchu, są głównymi przyczynami powstawania korków na drodze. Dlatego planując podróż, aby uniknąć przymusowych postojów, należy w miarę możliwości wybierać trasy alternatywne.

Zakorkowana dwójka
- Dodatkowo w okresie zimowym, przy częstych i obfitych opadach śniegu oraz utrzymujących się niskich temperaturach, jednym z głównych powodów tworzenia się zatorów na drodze jest brak przygotowania kierowców do jazdy w warunkach zimowych. Nieprzystosowanie pojazdu do jazdy w utrudnionych warunkach skutkuje często problemami choćby z podjechaniem pod niewielkie wzniesienia, czy też nawet ruszenia z miejsca. Następstwem tego jest oczywiście powstawanie często kilometrowych korków. Obok braku przygotowania kierowców do zimy, coraz częściej pojawia się problem postoju samochodów ciężarowych w dowolnych miejscach na drodze. Wymagany przepisami odpoczynek kierowcy nie może być usprawiedliwieniem dla tak nieodpowiedzialnego zachowania. Takie postępowanie oraz powstające z wcześniej wspomnianych powodów korki, poważnie utrudniają, a niekiedy nawet uniemożliwiają pracę służbom drogowym przy usuwaniu skutków zimy na zablokowanej drodze. I powstaje błędne koło, bo sprzęt do zimowego utrzymania nie jest w stanie poprawić sytuacji na drodze stojąc w korku – tłumaczą drogowcy z GDDKiA w Zielonej Górze.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking

Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking

Aktualności 2017-06-29

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.