mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zakorkowana dwójka

Zakorkowana dwójka

Na drodze krajowej nr 2 świecko – Poznań regularnie powstają korki. Od wiosny 2010 roku na tym odcinku drogi występują znaczne utrudnienia związane z budową równoległej autostrady A2. Wyznaczone na czas budowy objazdy, zamknięcie jednego pasa ruchu (przy zachowaniu ruchu dwukierunkowego), często zamykany przejazd kolejowy (na jednym z objazdów), zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości, przy tak dużym natężeniu ruchu, są głównymi przyczynami powstawania korków na drodze. Dlatego planując podróż, aby uniknąć przymusowych postojów, należy w miarę możliwości wybierać trasy alternatywne.

Zakorkowana dwójka
- Dodatkowo w okresie zimowym, przy częstych i obfitych opadach śniegu oraz utrzymujących się niskich temperaturach, jednym z głównych powodów tworzenia się zatorów na drodze jest brak przygotowania kierowców do jazdy w warunkach zimowych. Nieprzystosowanie pojazdu do jazdy w utrudnionych warunkach skutkuje często problemami choćby z podjechaniem pod niewielkie wzniesienia, czy też nawet ruszenia z miejsca. Następstwem tego jest oczywiście powstawanie często kilometrowych korków. Obok braku przygotowania kierowców do zimy, coraz częściej pojawia się problem postoju samochodów ciężarowych w dowolnych miejscach na drodze. Wymagany przepisami odpoczynek kierowcy nie może być usprawiedliwieniem dla tak nieodpowiedzialnego zachowania. Takie postępowanie oraz powstające z wcześniej wspomnianych powodów korki, poważnie utrudniają, a niekiedy nawet uniemożliwiają pracę służbom drogowym przy usuwaniu skutków zimy na zablokowanej drodze. I powstaje błędne koło, bo sprzęt do zimowego utrzymania nie jest w stanie poprawić sytuacji na drodze stojąc w korku – tłumaczą drogowcy z GDDKiA w Zielonej Górze.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking

Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking

Aktualności 2017-06-29

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.