mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zamkną most na Odrze w Oławie

Zamkną most na Odrze w Oławie

Już jutro, 6 grudnia 2008 roku, tymczasowo zamknięty dla ruchu samochodowego zostanie most na Odrze w Oławie, przez który przebiega droga wojewódzka nr 396. Jest to konieczne ze względu na prowadzone prace remontowe. Most wymagał naprawy po wrześniowym wypadku.

Zamkną most na Odrze w Oławie
We wrześniu bieżącego roku jedyny most przez Odrę pomiędzy Wrocławiem, a Brzegiem, znajdujący się w Oławie, został uszkodzony przez samochód ciężarowy, który uderzył w przęsło przeprawy. Od tego czasu z mostu, po którym przebiega droga wojewódzka nr 396, nie mogły korzystać pojazdy o masie wyższej niż 5 ton. Skutkiem tego samochody ciężarowe, które chciały ominąć przez Oławę Wrocław, musiały jechać przez centrum stolicy Dolnego Śląska, powodując większe korki. Niestety sytuacja może się znacznie pogorszyć ze względu na prowadzony remont mostu.

Prace na oławskiej przeprawie rozpoczęły się już pod koniec listopada. Do tej pory budowane były trzy podpory konstrukcji, które posłużą jako wsparcie, podczas wymiany uszkodzonych elementów mostu. Pobrano również do badań próbki materiału stalowego, z którego został zbudowany most. Niestety w związku z remontem i technologią naprawy (polega ona na demontażu uszkodzonych elementów, przetransportowaniu do wytwórcy w celu dokładnego odwzorowania i zamontowaniu nowych elementów) uszkodzonych elementów, ruch dla wszystkich pojazdów na moście w Oławie zostanie zamknięty od 6 grudnia do 21 grudnia 2008 roku. Na moście będzie możliwy tylko i wyłącznie ruch pieszych. Trasa objazdu pozostaje bez zmian drogami krajowymi nr 94 i 39, przez Brzeg lub Wrocław, objazd jest wyznaczony i oznakowany.

Planowany termin oddania mostu do eksploatacji to 22 grudnia 2008 roku. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budowlane Filar Sp. z o.o. z Wrocławia. Koszt naprawy wyniesie ponad 538 tys. zł.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

~LM 2008-12-12

ernesto dzieki - przydalo sie :)

~jkrosniewitz 2008-12-08

na tym zdjeciu niezly sprzecior pogina

~ernesto 2008-12-07

propozycja objazdu mostu dla aut osobowych:wyjazd z A4 zjazdem Brzeg,Nysa; DW 403 kier.Brzeg;DK 39 kier.Brzeg, w Brzegu jedziemy cały czas DK 39 w kier.Namysłowa; przekraczamy Odrę;w miejscowości Michałowicekierujemy się na Janików(kierunkowskaz kierować nas będzie na miejscowość Błota) ;w Janikowie cały czas prosto kier. Jelcz Laskowice i wyjeżdżamy na DW 455 przed Jelczem....jeśli gdzieś popełniłem błąd proszę o poprawkę...zaznaczam że jest to objazd dla aut do 5 ton

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.