mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zamkną most w Oświęcimiu

Zamkną most w Oświęcimiu

Od 3 sierpnia most Jagielloński na rzece Sole w Oświęcimiu w ciągu drogi krajowej nr 44 zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu na trzy i pół miesiąca.

Zamkną most w Oświęcimiu
Ruch zostanie poprowadzony objazdami:
  • dla pojazdów o masie całkowitej do 3,5 tony wyznaczono je przez miasto ulicami: Konarskiego - most Piastowski - Dąbrowskiego - Chemików - Fabryczna,
  • dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 tony – drogami wojewódzkimi: nr 948 odc. Oświęcim - Grojec, nr 949 odc. Grojec - Brzeszcze, nr 933 odc. Brzeszcze - Oświęcim.

Wznowienie ruchu na drodze krajowej nr 44 zaplanowano na 16 listopada br. Koniec utrudnień nie oznacza jednak zakończenia realizacji inwestycji. Prace związane z przebudową mostu będą trwały do października 2010 roku, jednak nie będą powodować utrudnień w ruchu.

Zakres prac na DK 44 obejmuje: remont mostu polegający na wymianie całości wyposażenia i zabezpieczeniu powierzchniowym betonu, wymianę konstrukcji drogi na dojazdach, wykonanie odwodnienia, przełożenie oświetlenia, wykonanie ciągów pieszo-rowerowych. Roboty obejmą odcinek drogi krajowej nr 44 o długości 700 m.
 
Prace wyniosą prawie 7,4 mln zł.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Piotr 2009-07-31

no to znów będą masakryczne korki w już zakorkowanym "międzynarodowym" Oświęcimiu :-|

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wielkie stolice zakażą Diesli
Wielkie stolice zakażą Diesli
Paryż, Madryt, Ateny i Meksyk będą pierwszymi metropoliami, które zabronią wjazdu samochodom z silnikami Diesla. To efekt szczytu C40, gdzie przedstawiciele największych miast z całego świata dyskutowali na temat zmian klimatycznych i zanieczyszczenia powietrza.