mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zamkną most w Oświęcimiu

Zamkną most w Oświęcimiu

Od 3 sierpnia most Jagielloński na rzece Sole w Oświęcimiu w ciągu drogi krajowej nr 44 zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu na trzy i pół miesiąca.

Zamkną most w Oświęcimiu
Ruch zostanie poprowadzony objazdami:
  • dla pojazdów o masie całkowitej do 3,5 tony wyznaczono je przez miasto ulicami: Konarskiego - most Piastowski - Dąbrowskiego - Chemików - Fabryczna,
  • dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 tony – drogami wojewódzkimi: nr 948 odc. Oświęcim - Grojec, nr 949 odc. Grojec - Brzeszcze, nr 933 odc. Brzeszcze - Oświęcim.

Wznowienie ruchu na drodze krajowej nr 44 zaplanowano na 16 listopada br. Koniec utrudnień nie oznacza jednak zakończenia realizacji inwestycji. Prace związane z przebudową mostu będą trwały do października 2010 roku, jednak nie będą powodować utrudnień w ruchu.

Zakres prac na DK 44 obejmuje: remont mostu polegający na wymianie całości wyposażenia i zabezpieczeniu powierzchniowym betonu, wymianę konstrukcji drogi na dojazdach, wykonanie odwodnienia, przełożenie oświetlenia, wykonanie ciągów pieszo-rowerowych. Roboty obejmą odcinek drogi krajowej nr 44 o długości 700 m.
 
Prace wyniosą prawie 7,4 mln zł.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Piotr 2009-07-31

no to znów będą masakryczne korki w już zakorkowanym "międzynarodowym" Oświęcimiu :-|

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.