mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zamknięta DK 75 Szarów ? Targowisko

Zamknięta DK 75 Szarów ? Targowisko

Od 8 czerwca odcinek dk 75 pomiędzy Szarowem a Targowiskiem zostanie zamknięty dla ruchu na najbliższe 3 miesiące. Ruch zostanie poprowadzony objazdami.

Zamknięta DK 75 Szarów ? Targowisko
Od najbliższego poniedziałku wykonawca przebudowy drogi krajowej nr 75 na odcinku Szarów - Targowisko przystępuje do kolejnego etapu prac. Technologia wykonywania robót nawierzchniowych wymaga, by odbywały się one całą szerokością jezdni, co w przypadku drogi jednojezdniowej wiąże się z koniecznością jej wyłączenia z ruchu. Dlatego też podróżujących drogą krajową nr 75 Niepołomice - Targowisko czekają poważne utrudnienia - będą musieli korzystać z wyznaczonych objazdów. I tak:
  • Samochody o masie całkowitej poniżej 3,5 tony jadące dk 75 od strony Niepołomic w kierunku dk 4 w Szarowie zostaną skierowane na drogę powiatową K 2006 w kierunku Kłaja, a tam 1/ dalej drogą powiatową K 2006 do Proszówek, a następnie drogą wojewódzką nr 965 do Bochni i dalej na dk 4 lub 2/ na drogę powiatową K 2007 Kłaj - Cichawa, co wyprowadzi je na dk 4 w rejonie Grodkowic.
  • Samochody o masie całkowitej powyżej 3,5 tony jadące z Krakowa do Tarnowa zostaną już w Krakowie skierowane na objazdy drogami krajowymi nr 4 lub 79 i 73.

Prace związane z przebudową drogi krajowej nr 75 pomiędzy Szarowem a Targowiskiem trwają od połowy kwietnia br. Modernizacji jest poddawany prawie 2-kilometrowy odcinek, który w przyszłości będzie stanowić łącznik węzła autostrady A4 z drogą krajową nr 4.

Wykonawcą inwestycji jest BUDOSTAL - 5 SA. Wartość kontraktu wynosi: prawie 8 mln zł.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~piotrek 2009-06-09

trasa Kraków-Tarnów inna niz przez hute lub bochnie: wieliczka, gdów, łapanów, muchówka, tymowa, zakliczyn, tarnów. Ladna trasa widokowa, dobry asfalt, zadnych ciezarowek, pare kilometrow wiecej. Alternatywa przez hute: na sandomierz, koszyce, most na wisle, szczurowa, zabno, tarnów

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Superauto od Audi i Lamborghini
Superauto od Audi i Lamborghini
Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini.