mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zamknięta DK 75 Szarów ? Targowisko

Zamknięta DK 75 Szarów ? Targowisko

Od 8 czerwca odcinek dk 75 pomiędzy Szarowem a Targowiskiem zostanie zamknięty dla ruchu na najbliższe 3 miesiące. Ruch zostanie poprowadzony objazdami.

Zamknięta DK 75 Szarów ? Targowisko
Od najbliższego poniedziałku wykonawca przebudowy drogi krajowej nr 75 na odcinku Szarów - Targowisko przystępuje do kolejnego etapu prac. Technologia wykonywania robót nawierzchniowych wymaga, by odbywały się one całą szerokością jezdni, co w przypadku drogi jednojezdniowej wiąże się z koniecznością jej wyłączenia z ruchu. Dlatego też podróżujących drogą krajową nr 75 Niepołomice - Targowisko czekają poważne utrudnienia - będą musieli korzystać z wyznaczonych objazdów. I tak:
  • Samochody o masie całkowitej poniżej 3,5 tony jadące dk 75 od strony Niepołomic w kierunku dk 4 w Szarowie zostaną skierowane na drogę powiatową K 2006 w kierunku Kłaja, a tam 1/ dalej drogą powiatową K 2006 do Proszówek, a następnie drogą wojewódzką nr 965 do Bochni i dalej na dk 4 lub 2/ na drogę powiatową K 2007 Kłaj - Cichawa, co wyprowadzi je na dk 4 w rejonie Grodkowic.
  • Samochody o masie całkowitej powyżej 3,5 tony jadące z Krakowa do Tarnowa zostaną już w Krakowie skierowane na objazdy drogami krajowymi nr 4 lub 79 i 73.

Prace związane z przebudową drogi krajowej nr 75 pomiędzy Szarowem a Targowiskiem trwają od połowy kwietnia br. Modernizacji jest poddawany prawie 2-kilometrowy odcinek, który w przyszłości będzie stanowić łącznik węzła autostrady A4 z drogą krajową nr 4.

Wykonawcą inwestycji jest BUDOSTAL - 5 SA. Wartość kontraktu wynosi: prawie 8 mln zł.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~piotrek 2009-06-09

trasa Kraków-Tarnów inna niz przez hute lub bochnie: wieliczka, gdów, łapanów, muchówka, tymowa, zakliczyn, tarnów. Ladna trasa widokowa, dobry asfalt, zadnych ciezarowek, pare kilometrow wiecej. Alternatywa przez hute: na sandomierz, koszyce, most na wisle, szczurowa, zabno, tarnów

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.