Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zamknięty wiadukt w Grodzisku Maz.

Zamknięty wiadukt w Grodzisku Maz.

Do marca przyszłego roku na czas budowy zostanie wyłączony z ruchu wiadukt kolejowy w ciągu drogi woj. nr 579 w Grodzisku Maz. Do 1 marca przyszłego roku w miejscu istniejącego powstanie nowy obiekt o konstrukcji podwieszanej, który po oddaniu do użytku będzie podświetlany.

Zamknięty wiadukt w Grodzisku Maz.
Na czas zamknięcia wiaduktu zostały wyznaczone objazdy: dla samochodów powyżej 10t od Mszczonowa DK nr 50 do Sochaczewa, następnie DK nr 2 w kierunku Błonia.  Alternatywnie kierowcy będą  mogli korzystać z autostrady A2 przez  węzeł Wiskitki i węzeł Grodzisk. Objazd dla samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej do 10t od strony Błonia przebiegać będzie ulicami: Traugutta, Graniczną, Zachodnią, Bałtycką (przez przejazd kolejowy), Żytnią i Żyrardowską.

Inwestycja realizowana jest systemem "projektuj i buduj". Wykonawcą jest firma Eurovia Polska S.A. Rozbiórka istniejącego obiektu i budowa nowego to koszt 8 mln 400 tys. Środki pochodzą z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Obiekt zaprojektowany został na klasę obciążeń "A". Długosć całkowita to 86,20 m, szerokość -17 m. Ostatnie pomiary ruchu przeprowadzone w 2010 r. wykazały, że przez ten obiekt przejeżdza do 8 tys. pojazdów na dobę.
Tematy w artykule: drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Łódź bez TIR-ów

Łódź bez TIR-ów

Polskie drogi 2015-02-20

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak długo?

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak...

Polskie drogi 2015-02-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Twórca Fiskera Karma pracuje nad zupełnie nowym wcieleniem modelu. Auto będzie produkowane przez nową firmę i trafi na rynek już w przyszłym roku. Model o zasięgu 644 km trafi do segmentu samochodów elektrycznych premium.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj