mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zanim zacznie się budowa, na S7 wejdą archeolodzy

Zanim zacznie się budowa, na S7 wejdą archeolodzy

Jeszcze w październiku rozpoczną się badania archeologiczne na  trasie przyszłej trasy S7 od Nidzicy do Napierek. To działania konieczne, zanim rozpoczną się właściwe roboty budowlane.

Zanim zacznie się budowa, na S7 wejdą archeolodzy
- Przetarg na budowę drogi jeszcze trwa. Niedawno zakończył się pierwszy etap postępowania, w którym wnioski o dopuszczenie do dalszej części przetargu zgłosiło ponad 20 wykonawców. Zanim na plac budowy wjadą pierwsze maszyny, teren zbadają archeolodzy. Konserwator zabytków,  po przeprowadzeniu wstępnego rozpoznania archeologicznego podjął decyzję o przeprowadzeniu wykopalisk na tym odcinku. Większość badań została przeprowadzona w ubiegłym roku. W ich efekcie odkryto znaleziska sięgające od czasów rzymskich do nowożytności. Są to m.in. paleniska, studnia, pozostałości po budynkach. Przeprowadzone badania wykazały również konieczność rozszerzenia terenu  wykopalisk o 200 arów. Ogłosiliśmy właśnie przetarg na wykonawcę tych badań. Oferty można składać do 14 października br.  - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
 
Na pozostałych przygotowywanych do budowy odcinkach S7 (Miłomłyn - Ostróda Północ, Ostróda Północ - Ostróda Południe oraz Ostróda Południe - Olsztynek) prace wykopaliskowe przeprowadzono już wcześniej. Do wykonania pozostały jeszcze badania archeologiczne na trasie przyszłej obwodnicy Ostródy w ciągu drogi krajowej nr 16, na budowę której przetarg został ogłoszony wraz z budową S7 Ostróda Północ – Ostróda Południe.
Tematy w artykule: warminsko-mazurskie

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

~edward 2013-10-11

Konserwator bardzo chciał wykazać swoją przydatność. nSzkoda, że nie pomyślał, że każde opóźnienie budowy tej drogi wiąże się z ofiarami śmiertelnymi i rannymi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.