mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zapewnione finanse na S5 Kaczkowo - Korzeńsko

Zapewnione finanse na S5 Kaczkowo - Korzeńsko

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otrzymała ponad 951 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację projektu „Budowa drogi S5 Poznań - Wrocław, odcinek Kaczkowo - Korzeńsko". Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 1,3 mld zł.

Zapewnione finanse na S5 Kaczkowo - Korzeńsko
Projekt jest kontynuacją budowy drogi S5 na odcinku Bydgoszcz - Żnin - Gniezno - Poznań (autostrada A2). Odcinek Kaczkowo - Korzeńsko jest częścią projektu obejmującego wybudowanie drogi ekspresowej, łączącej Poznań z Wrocławiem.

W ramach projektu powstanie 29 km drogi ekspresowej, przebudowanych zostanie niemal 9 km dróg krajowych. Powstaną również: 33 obiekty inżynierskie, 4 węzły drogowe, 4 miejsca obsługi podróżnych (MOP), urządzenia ochrony środowiska (łącznie 67 przejść dla zwierząt i korytarzy ekologicznych), ekrany akustyczne, drogi dojazdowe / serwisowe.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~ab17pl 2011-06-08

Sytuacja z dalszymi inwestycjami wyglada nastepująco; pod wpływem lobby wojewódzkich politykierów została zmieniona w wielu miejscach pierwotnie projektowana trasa przebiegu S-5, obecnie odcinki poznańskie nie łączą się (rozdziela je 25 km A2 a odcinek Kaczkowo - Wrocław ma kretyńsko pogiety przebieg wydłużający drogę od granicy województwa do Wrocławia o 25%. Jak miała być i będzie musiała być ralizowana S-5 (odcinek Kaczkowo - Korzeńsko - to jest obwodnica Rawicza i Bojanowa) kiedy zostanie podjęta decyzja o budowie całej S-5 można zobaczyć na projekcie; wvvw.andrzej-bak.net/ekspresowa s 5.jpg uzgodnionym 12 lat temu lub na innych mapach na stronie autora.

~progress 2011-06-07

Po wybudowaniu tego odcinka priorytetem powinien byc odcinek S5 z Korzeńska do Wtocławia. Na tym odcinku bedą tworzyć sie najwieksze korki. Odcinek z Rawicza do Poznania jest w lepszej sytuacji. Na dzień dzisiejszy sa dwie drogi: DK5 i wojewódzka 434 - aktualnie remeontowana. Po remoncie z wieloma obwodnicami bedzie dobra alternatywą do DK5

~romek 2011-06-07

No dobra a co z odcinkiem S-5 Bydgoszcz Znin Gniezno.Wyglado na to ze GDDKiA zapomniała ze trasa ma swój popczatek w Nowych Marzach koło Swiecia i dalej przez Bydgoszcz.Skad te silne lobby za Poznaniem ?

~kierowca 2011-06-07

Tzn że rozpoczęto budowę bez zapwnienia finansowania ? Co z resztą S5 ?? Zgadzam się że te 29 km da wytchnienie mieszkańcom Rawicza czy Bojanowa ale dla kierocy tylko 29km niwiele zmienia w tej męce z Poznania do Wrocławia. To już lepiej jedźić drogą 434 po jej remoncie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic