mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zapewnione finanse na S5 Kaczkowo - Korzeńsko

Zapewnione finanse na S5 Kaczkowo - Korzeńsko

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otrzymała ponad 951 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację projektu „Budowa drogi S5 Poznań - Wrocław, odcinek Kaczkowo - Korzeńsko". Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 1,3 mld zł.

Zapewnione finanse na S5 Kaczkowo - Korzeńsko
Projekt jest kontynuacją budowy drogi S5 na odcinku Bydgoszcz - Żnin - Gniezno - Poznań (autostrada A2). Odcinek Kaczkowo - Korzeńsko jest częścią projektu obejmującego wybudowanie drogi ekspresowej, łączącej Poznań z Wrocławiem.

W ramach projektu powstanie 29 km drogi ekspresowej, przebudowanych zostanie niemal 9 km dróg krajowych. Powstaną również: 33 obiekty inżynierskie, 4 węzły drogowe, 4 miejsca obsługi podróżnych (MOP), urządzenia ochrony środowiska (łącznie 67 przejść dla zwierząt i korytarzy ekologicznych), ekrany akustyczne, drogi dojazdowe / serwisowe.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~ab17pl 2011-06-08

Sytuacja z dalszymi inwestycjami wyglada nastepująco; pod wpływem lobby wojewódzkich politykierów została zmieniona w wielu miejscach pierwotnie projektowana trasa przebiegu S-5, obecnie odcinki poznańskie nie łączą się (rozdziela je 25 km A2 a odcinek Kaczkowo - Wrocław ma kretyńsko pogiety przebieg wydłużający drogę od granicy województwa do Wrocławia o 25%. Jak miała być i będzie musiała być ralizowana S-5 (odcinek Kaczkowo - Korzeńsko - to jest obwodnica Rawicza i Bojanowa) kiedy zostanie podjęta decyzja o budowie całej S-5 można zobaczyć na projekcie; wvvw.andrzej-bak.net/ekspresowa s 5.jpg uzgodnionym 12 lat temu lub na innych mapach na stronie autora.

~progress 2011-06-07

Po wybudowaniu tego odcinka priorytetem powinien byc odcinek S5 z Korzeńska do Wtocławia. Na tym odcinku bedą tworzyć sie najwieksze korki. Odcinek z Rawicza do Poznania jest w lepszej sytuacji. Na dzień dzisiejszy sa dwie drogi: DK5 i wojewódzka 434 - aktualnie remeontowana. Po remoncie z wieloma obwodnicami bedzie dobra alternatywą do DK5

~romek 2011-06-07

No dobra a co z odcinkiem S-5 Bydgoszcz Znin Gniezno.Wyglado na to ze GDDKiA zapomniała ze trasa ma swój popczatek w Nowych Marzach koło Swiecia i dalej przez Bydgoszcz.Skad te silne lobby za Poznaniem ?

~kierowca 2011-06-07

Tzn że rozpoczęto budowę bez zapwnienia finansowania ? Co z resztą S5 ?? Zgadzam się że te 29 km da wytchnienie mieszkańcom Rawicza czy Bojanowa ale dla kierocy tylko 29km niwiele zmienia w tej męce z Poznania do Wrocławia. To już lepiej jedźić drogą 434 po jej remoncie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.