mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zaplanować Szlak Staropolski

Zaplanować Szlak Staropolski

Nowy most na Wiśle w okolicy Annopola i trasa łącząca Opatów z Kraśnikiem to elementy przyszłej trasy ekspresowej S46 umożliwiającej szybki przejazd z Kielc do Lublina. Całość wpisuje się w tzw. Szlak Staropolski. Szlak Staropolski to ciąg komunikacyjny umożliwiający podróż przez Kłodzko, Nysę, Opole, Częstochowę, Kielce, Lublin i dalej na Ukrainę.

Zaplanować Szlak Staropolski
Zanim jednak zbudowany zostanie odcinek od Opatowa do Kraśnika trzeba znaleźć korytarz, którym będzie można poprowadzić nową trasę. Projektanci pracujący nad Studium Techniczno-Ekonimiczno-Środowiskowym zaproponowali sześć wariantów przebiegu z trzema lokalizacjami przeprawy mostowej przez Wisłę w okolicy Annopola.

Pomysły na przeprowadzenie 60-kilometrowej trasy przedstawiono mieszkańcom i samorządom gmin przez które planowany jest przebieg drogi. Projektanci zachęcali przy tym do wyrażania opinii w sprawie zaproponowanych rozwiązań czy też wprowadzania zmian.

Choć prace studialne dotyczą docelowej trasy ekspresowej z dwoma jezdniami to zapewne w pierwszym etapie powstanie skromniejsze rozwiązanie: jednojezdniowa droga klasy GP/S oznakowana jako DK74. W planach zagospodarowania poszczególnych gmin zabezpieczona zostanie jednak rezerwa terenu pod budowę drugiej nitki – informuje GDDKiA.

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

~cipanowie 2010-02-17

Szanowni Państwo oczywiście, ze kolejne odcinki dróg o podwyższonym standardzie przyprawia i mnie o radość, ale spójrzmy na mapę planowanych dróg ekspresowych GDDKiA i co widzimy:Z Lublina do Kielc jest już zaplanowana i częściowo w realizacji połączenie S12 do Radomia potem S7 oczywiście lekki nad rzut ale JEST. Lublin- Częstochowa zaplanowana i częściowo w realizacji S12 do Piotrkowa i potem A1. Najtrudniej jest z Opolem bo poza A2 rzeczywiście nie jest wpisane w siatkę szybkich połączeń. Jednak można dwójka podjechać do Rzeszowa i potem w gore S19 albo przemęczyć się dio Częstochowy i potem, A1 i S12. Tym czasem Jaka alternatywę maja mieszkańcy Białegostoku wybierający się nad morze? A mianowicie obrać kierunek południowo zachodni S8 pozdrowić Syrenkę Warszawska i dalej S7 na Północ. Troszkę jest różnica prawda? To samo kierowcy z Lomzy o Suwalczanach nie wspominając. Jednak jest to daleko mniej istotne niż np: Sznur pojazdów TIR z Litewskimi numerami ciągnącymi przez północny wschód polski. A możne się mylę? Pozdrawiam i szerokiej drogi!!!

~pele 2010-02-16

wielkie TAK dla odcinka kielce - krasnik

~zejod 2010-02-16

Stary szlak staropolski to nie dubel. Jeżeli będziesz chciał dojechać np. ze ślaska do lublina lub kielc(bardzo prosze wybierz a4:)). Dla tej częsci polski to wspaniala inicitywa. W tej chwili trase Jędrzejow - Lublin robi się w ok 3,5h. W przypadku drogi S46 mogłoby to być ok 2,5h. Wspolprace gospodarczą miedzy tymi rejonami widac juz dzis. Wystarczy spojrzec na ogromne ilości cięzarówek mknących 74 lub 19 (rzeszow lublin).

~pele 2010-02-16

Ja uważam że to super pomysł. Szybkie połączenie między kielcami a lublinem było kiedyś mitem. Jeżeli doczekamy się takiej drogi będzie to rewelacyjna trasa pod względem poprawy współpracy gospodarczej między lublinem a kieleczyzna. Dodatkowo piękna widokowo trasa. Polecam przejazdzke 74 kielce - annopol(w miare dobra jezdnia)

~astrolog 2010-02-16

Szlak staropolski bedzie oddalony od A2 o jakies 200-300 km, bez jaj, jakie dublowanie, to zupelnie inna droga w innym kierunku, bo na kierunku Czestochowa, Kielce, Lublin, gdzie tam Lodz i Warszawa. To droga oczywiscie potrzebna, ale bez napalania sie. Od 1990 roku do 2000 zbudowano kilkadziesiat kilometrow nowych drog, a towarzystwo chce by w kilka lat zbudowali pare tysiecy. Powoli, Niemcy tez wszystkiego nie buduja i nie budowali od razu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.