mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zapowiedzi drogowców

Zapowiedzi drogowców

Pełne wykorzystanie środków finansowych przeznaczonych na drogi w 2006 roku oraz kontrola realizacji zadań - zapowiedział Minister Transportu i Budownictwa Jerzy Polaczek, w dniu 21 kwietnia br. podczas roboczego spotkania z kierownictwem centrali i oddziałów GDDKiA w siedzibie MTiB.

Zapowiedzi drogowców

Minister podkreślił, że powinny być sporządzane precyzyjne harmonogramy realizacji każdego z projektów, wchodzących w skład programu i zapowiedział kontrolę ich realizacji po każdym kwartale.

Kierownictwo GDDKiA przedstawiło tymczasem potrzebę pilnej likwidacji barier w prowadzeniu inwestycji liniowych - nowelizacji Prawa Zamówień Publicznych, Prawa Ochrony Środowiska, Prawa Zagospodarowania Przestrzennego. Mówiono także o potrzebie większych niż do tej pory nakładach finansowych nie tylko na nowe trasy, ale także na utrzymanie (remonty) sieci istniejącej. Administracja drogowa zamierza wyremontować w tym roku 2000 km dróg.

Przeczytaj także:

Drogowe priorytety 2007-2013 (2006-03-17)

Pieniędzy brakuje a dziur nie (2006-03-21)

Więcej i szybciej - rządowe propozycje drogowe (2006-01-20)

Tematy w artykule: projekty drogowe

Podobne wiadomości:

DTŚ wyjdzie za Gliwice

DTŚ wyjdzie za Gliwice

Polskie drogi 2014-07-09

Węzeł Żnin powstanie szybciej niż zakładano

Węzeł Żnin powstanie szybciej niż zakładano

Polskie drogi 2014-11-03

Komentuj:

~kolejorz 2006-04-24

warunki brzegowe zawsze mogą sie zmienic. miało byc 1000 km autostrad, oddaliśmy 23,5. Przepraszamy, coś kurde nam sie pomieszalo .... i zima była o tydzień za długa!!!!! A z drugiej strony, wcale nam autostrady nie sa potrzebne - nie dogonimy juz czechów i slowaków .... Zainwestujemy w transport ... na kolejach linowych! Albo w miejsce autostrad wykopmy takie duze kanały.... Patrzcie na sueski czy panamski jak sobie dobrze radzą!

~elvis 2006-04-24

tja...obiecują, obiecują a jak przyjdzie do podsumowań to kicha

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?