mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zaprojektują autostradę A4 Rzeszów ? Jarosław

Zaprojektują autostradę A4 Rzeszów ? Jarosław

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu umowy na wykonanie dokumentacji niezbędnej do budowy odcinka autostrady A4 Rzeszów – Jarosław. Wykonawca będzie mieć 20 miesięcy na zaprojektowanie ponad 40 km trasy.

Zaprojektują autostradę A4 Rzeszów ? Jarosław
5 sierpnia bieżącego roku w siedzibie GDDKiA w Warszawie została podpisana umowa na wykonanie projektu budowlanego, projektu wykonawczego i dokumentacji przetargowej dla budowy autostrady A4 na odcinku Rzeszów – Jarosław. Kontrakt o wartości ponad 4,2 mln euro został zawarty z konsorcjum firm: TEBODIN SAP - PROJEKT Sp. z o. o., APIA XXI S.A.,  APIA XXI IAK Sp. z o. o. oraz MP - MOSTY Sp. z o.o.

W ramach zamówienia, wykonawca będzie musiał przygotować projekt budowlany, projekt wykonawczy i dokumentację przetargową niezbędne do budowy ponad 40 km odcinka drogi, wraz z całą niezbędną infrastrukturą techniczną. Kontrakt nie obejmuje natomiast projektu węzła Rzeszów Wschodni, który zostanie zaprojektowany w ramach dokumentacji dla budowy drogi ekspresowej S19. Konsorcjum będzie także pełnić nadzór autorski w czasie realizacji robót, wykonywanych w oparciu o sporządzoną dokumentację projektową.

Zadanie jest współfinansowane z Funduszu Spójności. Termin wykonania opracowań projektowych wynosi 20 miesięcy od dnia zawarcia umowy, natomiast całkowita realizacja umowy, wraz z m.in. nadzorem autorskim, to 85 miesięcy.

Realizacja inwestycji na tym odcinku obejmuje budowę autostrady A4 od węzła Rzeszów Wschodni do skrzyżowania z istniejącą drogą krajową nr 4 na węźle Wierzbna (Jarosław) wraz z węzłami, skrzyżowaniami, miejscami obsługi podróżnych (MOP), miejscami poboru opłat (MPO), stacjami poboru opłat (SPO), obwodami utrzymania autostrady (OUA), drogami poprzecznymi i drogami dojazdowymi, umożliwiającymi połączenie z istniejącą siecią dróg, z usunięciem kolizji z infrastrukturą techniczna nie związaną z drogą oraz urządzeniami ochrony środowiska.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Rozdają alkomaty – akcja AlkoCaso

auto motor i sport 0000-00-00

Audi A4 Caractere – lepiej odziany

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Dam 2008-08-10

20m-cy na dokumentacje 10 na pozwolenia 20 na budowę czyli razem 50, to 4 lata i 2 m-ce wychodzi 2012 ale jesień Chyba że specustaw rzeczywiscie usprawni proces decyzyjny i ztych 10 m-cy zrobi się 5, to będzie wiosna 2012 :) Do Jarosławia pewnie autostrada na Euro ma szanse jeszcze powstać. Ale do Korczowej coraz mniej prawdopodobne. Co do Jarosławia to pewnie będzie trzeba szybciej zbudować obwodnice - polecam serwis o/Gddkia w Rzeszowie - akurat jeden z lepszych jesli chodzi o informacje o planowanych przedsięwzięciach. A jarosławianie mają siłe przebicia po tym jak się nawet firma Danone przed nimi ugięła, więc pewnie do wariantu strykowskiego nie dopuszczą :)

~emsi 2008-08-09

z Jarosławia do Korczowej jest 40 km z Jarosławia do Medyki jest 50 km ale problem polega na tym, że Jarosław nie ma obwodnicy i przejazd przez miasto około 10-15km w czasie szczytu może spokojnie zająć godzinę czasu ;]

~Kuba 2008-08-09

Ile jest km od Jaroslawia do Korczowej??

~mac 2008-08-08

z tego co jest napisane, wynika, że system poboru opłat będzie taki jak na A1 Bartoszku, więc na KAŻDYM wjeździe i zjeździe :D. Uważam, że, to nie dość, że szybsze, to uczciwe. Płaci się za tyle, za ile się przejechało, a nie jak na A2 i A4.

~anty-wawiak 2008-08-07

czlowieku, wlasnie konczy sie realizacja w niemczech autostrady lipsk-kassel, ktora zaczela sie od oddania dwoch odcineczkow po 15-20 km... podobnie bylo z autostrada od prenzlau do lubeki, w jej odcinku wschodnim... podobnie z autostrada monachium w kierunku na passau... wystarczy???? nie warto pisac NIGDY, kiedy sie o czyms ma MAŁE POJĘCIE... 2/ teoria spiskowa jak widze trzyma sie mocno - rozumiem ze kolega z Pisu... ziobro te sprawy.. to tez nie ma przyszlosci

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando