mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zaprojektują i zbudują S8 Piotrków Trybunalski ? Rawa Maz.

Zaprojektują i zbudują S8 Piotrków Trybunalski ? Rawa Maz.

Rusza proces projektowania i budowy trasy S-8 Piotrków Trybunalski - Rawa Mazowiecka. Długość odcinka 61,2 km, koszt 1,7 mld zł. Oddanie jest planowane na maj 2012 roku.

Zaprojektują i zbudują S8 Piotrków Trybunalski ? Rawa Maz.
3 września 2009 roku została podpisana umowa między Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz konsorcjum firm z liderem ASTALDI SpA (Włochy) na przebudowę drogi krajowej nr 8 na odcinku Piotrków Trybunalski – Rawa Mazowiecka do parametrów trasy ekspresowej S-8.
Umowa zakłada w praktyce wybudowanie nowej drogi po starym śladzie (zerwanie istniejącej do podstaw i budowa nowej o lepszych parametrach technicznych). Jest to jedyna inwestycja GDDKiA w woj. łódzkim wpisana do rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych w latach 2008-2012, pierwsza trasa ekspresowa w woj. łódzkim a także pierwsza droga betonowa na terenie województwa. Powstanie tu kilka węzłów drogowych.

Inwestycja powstanie w systemie „projektuj i buduj”. Prace projektowe ruszą zaraz po podpisaniu umowy, prace budowlane po zakończeniu części projektowej, wiosną przyszłego roku.

Podobne wiadomości:

Audi A8 – pierwsze zdjęcie!

auto motor i sport 0000-00-00

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

patczar 2009-10-02

Przecież ta droga jest w niezłym stanie. Obwodnica Tomaszowa Maz. i ten fragment z betonową nawierzchnią to jedne z lepzych odcinków "Trasy Katowickiej". Zapewne łatwiej tę droge "przebudowywać" niż odcinek Janki - Mszczonów, ale czy to aby nie marnotrastwo? Ja bym wolał mieć wcześniej przebudowane inne odcinki, na których teraz jest wiele dziur, koleiny i niebezpieczne skrzyżowania i przejścia. Tam jest całkiem nieźle.

~mit 2009-09-20

Ciekawi mnie sprawa w jaki sposób chcą zminimalizować ograniczenie przepustowości drogi podczas przebudowy. Już teraz droga jest często zapchana do granic możliwości, tak, że naprawdę ciężko się nią jedzie. Skoro mają ją zaorać i zbudować od nowa, pewnie zamierzają najpierw zrobić jedną, a potem drugą jezdnię(nie wyobrażam sobie podróży po dk8 z drogą o przekroju 1x1:) ). Pozostała sprawa czy ma to być droga 2x2 czy 2x3, bo jeśli 2x2, to drodzy planiści traficie bez dwóch zdań do ostatniego kręgu piekieł....

~Niko 2009-09-08

TT , a myślałeś kiedyś w takich kategoriach. Masz zawał i anginę. Idziesz więc do szpitala żeby leczyć anginę. Zawał może poczekać :). Przecież za rok jak będą miejsca :) to się wyleczysz. Powodzenia w życiu.

~Remek 2009-09-08

Oczywiście dobrze, że biorą się za przebudowę, ale też uważam, że niepotrzebnie zaczynają od odcinka, który jest w tej chwili najlepszy na całej tej drodze i od biedy mógłby być nawet na EURO (oczywiście gdyby zdemontować fotoradary, których naustawiali tam prawie co kilometr). Lepiej gdyby zaczęli od odcinka Rawa Maz. - Janki.

~TT 2009-09-07

Naprawdę płacz w człowieku się zbiera, gdy czyta większość komentarzy. Zamiast się cieszyć to ujadanie. Zrobią to, za rok zabiorą się za Mszczonów Warszawa, za dwa lata za wyjazdy z Warszawy. Dla mnie każda zaoszczędzona minuta na trasie na Śląsk + kupa nerwów (nawet na całkiem dobrym odcinku Rawa Piotrków) to i tak tak dużo, że ani mi przez myśl nie przejdzie ujadać. Ale widać wielu woli popisywać się oratoriami o całkowitym upadku tego kraju i kretynizmie będących u steru. I tak od portalu do portalu. Skąd Wy się ludzie bierzecie?!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.