mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zaprojektują i zbudują S8 Piotrków Trybunalski ? Rawa Maz.

Zaprojektują i zbudują S8 Piotrków Trybunalski ? Rawa Maz.

Rusza proces projektowania i budowy trasy S-8 Piotrków Trybunalski - Rawa Mazowiecka. Długość odcinka 61,2 km, koszt 1,7 mld zł. Oddanie jest planowane na maj 2012 roku.

Zaprojektują i zbudują S8 Piotrków Trybunalski ? Rawa Maz.
3 września 2009 roku została podpisana umowa między Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz konsorcjum firm z liderem ASTALDI SpA (Włochy) na przebudowę drogi krajowej nr 8 na odcinku Piotrków Trybunalski – Rawa Mazowiecka do parametrów trasy ekspresowej S-8.
Umowa zakłada w praktyce wybudowanie nowej drogi po starym śladzie (zerwanie istniejącej do podstaw i budowa nowej o lepszych parametrach technicznych). Jest to jedyna inwestycja GDDKiA w woj. łódzkim wpisana do rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych w latach 2008-2012, pierwsza trasa ekspresowa w woj. łódzkim a także pierwsza droga betonowa na terenie województwa. Powstanie tu kilka węzłów drogowych.

Inwestycja powstanie w systemie „projektuj i buduj”. Prace projektowe ruszą zaraz po podpisaniu umowy, prace budowlane po zakończeniu części projektowej, wiosną przyszłego roku.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Audi A8 – pierwsze zdjęcie!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

patczar 2009-10-02

Przecież ta droga jest w niezłym stanie. Obwodnica Tomaszowa Maz. i ten fragment z betonową nawierzchnią to jedne z lepzych odcinków "Trasy Katowickiej". Zapewne łatwiej tę droge "przebudowywać" niż odcinek Janki - Mszczonów, ale czy to aby nie marnotrastwo? Ja bym wolał mieć wcześniej przebudowane inne odcinki, na których teraz jest wiele dziur, koleiny i niebezpieczne skrzyżowania i przejścia. Tam jest całkiem nieźle.

~mit 2009-09-20

Ciekawi mnie sprawa w jaki sposób chcą zminimalizować ograniczenie przepustowości drogi podczas przebudowy. Już teraz droga jest często zapchana do granic możliwości, tak, że naprawdę ciężko się nią jedzie. Skoro mają ją zaorać i zbudować od nowa, pewnie zamierzają najpierw zrobić jedną, a potem drugą jezdnię(nie wyobrażam sobie podróży po dk8 z drogą o przekroju 1x1:) ). Pozostała sprawa czy ma to być droga 2x2 czy 2x3, bo jeśli 2x2, to drodzy planiści traficie bez dwóch zdań do ostatniego kręgu piekieł....

~Niko 2009-09-08

TT , a myślałeś kiedyś w takich kategoriach. Masz zawał i anginę. Idziesz więc do szpitala żeby leczyć anginę. Zawał może poczekać :). Przecież za rok jak będą miejsca :) to się wyleczysz. Powodzenia w życiu.

~Remek 2009-09-08

Oczywiście dobrze, że biorą się za przebudowę, ale też uważam, że niepotrzebnie zaczynają od odcinka, który jest w tej chwili najlepszy na całej tej drodze i od biedy mógłby być nawet na EURO (oczywiście gdyby zdemontować fotoradary, których naustawiali tam prawie co kilometr). Lepiej gdyby zaczęli od odcinka Rawa Maz. - Janki.

~TT 2009-09-07

Naprawdę płacz w człowieku się zbiera, gdy czyta większość komentarzy. Zamiast się cieszyć to ujadanie. Zrobią to, za rok zabiorą się za Mszczonów Warszawa, za dwa lata za wyjazdy z Warszawy. Dla mnie każda zaoszczędzona minuta na trasie na Śląsk + kupa nerwów (nawet na całkiem dobrym odcinku Rawa Piotrków) to i tak tak dużo, że ani mi przez myśl nie przejdzie ujadać. Ale widać wielu woli popisywać się oratoriami o całkowitym upadku tego kraju i kretynizmie będących u steru. I tak od portalu do portalu. Skąd Wy się ludzie bierzecie?!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando