mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zaprojektują obwodnicę Chrzanowa

Zaprojektują obwodnicę Chrzanowa

Podpisano umowę na wykonanie projektu obwodnicy Chrzanowa (woj. małopolskie). Obwodnica Chrzanowa będzie jednojezdniową drogą o długości ok. 4,0 km. Jej budowa ma ruszyć wiosną 2010 roku i zakończyć się w połowie 2011 roku. Szacowny koszt realizacji inwestycji to 80,0 mln zł.

Projekt obwodnicy Chrzanowa wykona konsorcjum złożone z krakowskich firm: MP – Mosty Sp. z o.o. oraz MP – Mosty Biuro Usług Inżynierskich s.c. Marta Potępa, Mariusz Potępa. Zlecenie obejmuje: opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla budowy obwodnicy Chrzanowa w ciągu drogi krajowej nr 79 wraz z materiałami dla uzyskania opinii, uzgodnień i pozwoleń wymaganych przepisami szczególnymi oraz uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę, a także sprawowanie stałego nadzoru autorskiego w czasie robót budowlanych realizowanych na podstawie sporządzonej dokumentacji. Wartość kontraktu wynosi prawie 2,1 mln zł brutto.
 
W umowie z wykonawcą określono harmonogram prac precyzujący terminy, w których ma on zrealizować poszczególne etapy. I tak: w ciągu 6 miesięcy od daty podpisania umowy projektant ma złożyć wniosek o uzyskania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych. Za 11 miesięcy od momentu podpisania umowy – czyli w marcu przyszłego roku - powinien już mieć decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, a za 25 miesięcy od teraz, czyli w maju 2009 roku powinien posiadać pozwolenie na budowę dla inwestycji.
 
Przeczytaj także:

Za rok obwodnica Starego Sącza (2007-03-16)

Obwodnica Biecza na start (2007-03-12)

Beskidzka Droga Integracyjna (2007-02-22)

 

 

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~dj szum 2007-07-10

wieśmaki jedne chrzanowskie, obwodzą was szerokim łukiem bo tam sierdzi starym chrzanowskim zchrzanionym chrzanem!!!

~Wokinger 2007-05-31

Tam mieszkam i napewno nie jest tak jak mówisz szpec.

~eN 2007-05-18

a co ty o tym możesz wiedzieć?

~szpec 2007-05-18

tam nie ma prądu ,wody , internetu i wogóle nic nie ma...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando