mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zaprojektują obwodnicę Nowego Targu

Zaprojektują obwodnicę Nowego Targu

W styczniu 2011 roku zakończą się prace projektowe nad południową obwodnicą stolicy Podhala w ciągu drogi krajowej nr 49 Nowy Targ – Jurgów. GDDKiA zakłada, że budowa obwodnicy ruszy w 2012 roku razem z kolejnym odcinkiem ekspresowej zakopianki na trasie Rdzawka - Nowy Targ.

Zaprojektują obwodnicę Nowego Targu
Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał już umowę na wykonanie dokumentacji projektowej obwodnicy Nowego Targu wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU). Wykonawcą dokumentacji jest Konsorcjum Drogowo-Ekologiczne, które do stycznia 2011 roku wykona prace projektowe za blisko 482 tys. zł.

Zakres zadania obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej wymaganej do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia. Projektowana droga będzie liczyć 2,7 km i będzie drogą klasy głównej przyśpieszonej. Obwodnica połączy „zakopiankę”, czyli drogę krajową nr 47 z ul. Jana Pawła II w ciagu drogi krajowej nr 49 na Jurgów. Dzięki inwestycji ruch tranzytowy będzie omijał centrum miasta i zatłoczoną aleję Tysiąclecia.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

~maciej 2009-03-26

Prace projektowe 2 lata ( koniec w 2011) ??? Co GDDKIA będzie tak długo projektować. To jest absurd aby tak długo prowadzić prace projektowe, dlatego Zakopianka tak się ślimaczy. Projekt najwyżej 6 miesięcy i do roboty!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic