mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zaprojektują obwodnicę Nowego Targu

Zaprojektują obwodnicę Nowego Targu

W styczniu 2011 roku zakończą się prace projektowe nad południową obwodnicą stolicy Podhala w ciągu drogi krajowej nr 49 Nowy Targ – Jurgów. GDDKiA zakłada, że budowa obwodnicy ruszy w 2012 roku razem z kolejnym odcinkiem ekspresowej zakopianki na trasie Rdzawka - Nowy Targ.

Zaprojektują obwodnicę Nowego Targu
Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał już umowę na wykonanie dokumentacji projektowej obwodnicy Nowego Targu wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU). Wykonawcą dokumentacji jest Konsorcjum Drogowo-Ekologiczne, które do stycznia 2011 roku wykona prace projektowe za blisko 482 tys. zł.

Zakres zadania obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej wymaganej do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia. Projektowana droga będzie liczyć 2,7 km i będzie drogą klasy głównej przyśpieszonej. Obwodnica połączy „zakopiankę”, czyli drogę krajową nr 47 z ul. Jana Pawła II w ciagu drogi krajowej nr 49 na Jurgów. Dzięki inwestycji ruch tranzytowy będzie omijał centrum miasta i zatłoczoną aleję Tysiąclecia.

Podobne wiadomości:

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

~maciej 2009-03-26

Prace projektowe 2 lata ( koniec w 2011) ??? Co GDDKIA będzie tak długo projektować. To jest absurd aby tak długo prowadzić prace projektowe, dlatego Zakopianka tak się ślimaczy. Projekt najwyżej 6 miesięcy i do roboty!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.