mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zaprojektują obwodnicę Wałbrzycha

Zaprojektują obwodnicę Wałbrzycha

GDDKiA Oddział we Wrocławiu podpisała umowę na wykonanie dokumentacji technicznej dla budowy obwodnicy Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej nr 35. Projektowana obwodnica Wałbrzycha będzie omijać miasto  od  strony zachodniej. Drogowcy szacują, że jej budowa mogłaby rozpocząć się najwcześniej w 2011 roku.

Zaprojektują obwodnicę Wałbrzycha
Do przetargu stanęło 15 firm, najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Trakt z Katowic, która opracuje dokumentację za ok. 1 mln 870 tys zł. Dokumentacja będzie obejmowała projekt budowlany i wykonawczy oraz materiały niezbędne do uzyskania decyzji administracyjnych, w tym Zgodę na Realizację Inwestycji. Dokumentacja zostanie opracowana w ciągu 13 miesięcy.

Projektowana obwodnica Wałbrzycha będzie omijać miasto  od  strony zachodniej. Połączy  dwa istniejące już odcinki obwodnicy, od  ulicy Wieniawskiego  do węzła Reja. Połączenie ulicy Łączyńskiego z ulicą Długą realizowane będzie za pomocą skrzyżowania z wyspą centralną (wyposażonego w sygnalizację świetlną).

Skrzyżowanie to zapewniać będzie połączenie z obwodnicą ulic Chopina oraz Gałczyńskiego.  Dalej obwodnica poprowadzona będzie estakadą nad ulicami Wyszyńskiego oraz Gałczyńskiego.  Od węzła Kusocińskiego do węzła Żeromskiego obwodnica poprowadzona zostanie z wykorzystaniem wykonanego nasypu drogowego. Połączenie z ulicą Kolejową zapewnione będzie dzięki węzłowi „Reja”.

Obwodnica wyposażona będzie w dwie jezdnie po  dwa pasy  ruchu  w każdą stronę.  Długość projektowanego odcinka wynosi 5,9 km,  natomiast  długość całej obwodnicy Wałbrzycha wyniesie ok. 13 km.   

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

BMW 535i – nic dodać…

auto motor i sport 0000-00-00

Piątka po raz szósty. Lista rzeczy, jakie ten samochód ma robić bardzo dobrze jest bardzo długa. Oto nowa seria 5, czyli najważniejsza premiera BMW w tym roku.

Komentuj:

~wacek 2011-09-10

Od strony Jedliny wjazd do centrum Walbrzycha jest super przez Nowe Miast.Bordzo dobra droga jedna z lepszych w Walbrzychu.Jezeli ktos komplikuje sobie zycie jedzie ul Swidnicka.

~krzysiek 2010-02-13

potwierdzam,jechałem ostatnio przez Wałbrzych w kierunku Kam.Góry ta droga to masakra ,daleki wschód ,może nawet ruskie na syberii mają lepsze,na miejscu kierowców z Wałbrzycha zablokowałbym tą drogę i rządał naprawy. Tam się nie da normalnie jechać.

~Podróżny przestrzega 2010-02-12

Uwaga na dziury w mieście Wałbrzych. Szczególnie droga zJedliny Zdrój do centrum Wałbrzycha (a w zasadzie odcinek po zjeździe z dwupasmównki do samego miasta) Dziura, a w tym jeszcze jedna dziura. Już nawet nie wiem z jaką prędkością jechać, aby nie wyrżnąć w dziurę. ponadto jadąc tą ulicą w Wałbrzychu, nie widać kierunkowskazu na Legnicę w prawo. To, co się rzuca w oczy, to znak z drogą główną w lewo. A potem kierunek na Golińsk i Jelenią Góre, bez możliwości skręru w prawo. No i kombinuj kierowco jak zawrócić na Świebodzice i Legnicę.

~k 2010-02-11

"z wykorzystaniem wykonanego nasypu drogowego" (co z niewykorzystanymi wiaduktami, a juz zbudowanymi)? Prawie jak na Sycylii!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.