mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zaprojektują obwodnicę Wałbrzycha

Zaprojektują obwodnicę Wałbrzycha

GDDKiA Oddział we Wrocławiu podpisała umowę na wykonanie dokumentacji technicznej dla budowy obwodnicy Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej nr 35. Projektowana obwodnica Wałbrzycha będzie omijać miasto  od  strony zachodniej. Drogowcy szacują, że jej budowa mogłaby rozpocząć się najwcześniej w 2011 roku.

Zaprojektują obwodnicę Wałbrzycha
Do przetargu stanęło 15 firm, najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Trakt z Katowic, która opracuje dokumentację za ok. 1 mln 870 tys zł. Dokumentacja będzie obejmowała projekt budowlany i wykonawczy oraz materiały niezbędne do uzyskania decyzji administracyjnych, w tym Zgodę na Realizację Inwestycji. Dokumentacja zostanie opracowana w ciągu 13 miesięcy.

Projektowana obwodnica Wałbrzycha będzie omijać miasto  od  strony zachodniej. Połączy  dwa istniejące już odcinki obwodnicy, od  ulicy Wieniawskiego  do węzła Reja. Połączenie ulicy Łączyńskiego z ulicą Długą realizowane będzie za pomocą skrzyżowania z wyspą centralną (wyposażonego w sygnalizację świetlną).

Skrzyżowanie to zapewniać będzie połączenie z obwodnicą ulic Chopina oraz Gałczyńskiego.  Dalej obwodnica poprowadzona będzie estakadą nad ulicami Wyszyńskiego oraz Gałczyńskiego.  Od węzła Kusocińskiego do węzła Żeromskiego obwodnica poprowadzona zostanie z wykorzystaniem wykonanego nasypu drogowego. Połączenie z ulicą Kolejową zapewnione będzie dzięki węzłowi „Reja”.

Obwodnica wyposażona będzie w dwie jezdnie po  dwa pasy  ruchu  w każdą stronę.  Długość projektowanego odcinka wynosi 5,9 km,  natomiast  długość całej obwodnicy Wałbrzycha wyniesie ok. 13 km.   

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

~wacek 2011-09-10

Od strony Jedliny wjazd do centrum Walbrzycha jest super przez Nowe Miast.Bordzo dobra droga jedna z lepszych w Walbrzychu.Jezeli ktos komplikuje sobie zycie jedzie ul Swidnicka.

~krzysiek 2010-02-13

potwierdzam,jechałem ostatnio przez Wałbrzych w kierunku Kam.Góry ta droga to masakra ,daleki wschód ,może nawet ruskie na syberii mają lepsze,na miejscu kierowców z Wałbrzycha zablokowałbym tą drogę i rządał naprawy. Tam się nie da normalnie jechać.

~Podróżny przestrzega 2010-02-12

Uwaga na dziury w mieście Wałbrzych. Szczególnie droga zJedliny Zdrój do centrum Wałbrzycha (a w zasadzie odcinek po zjeździe z dwupasmównki do samego miasta) Dziura, a w tym jeszcze jedna dziura. Już nawet nie wiem z jaką prędkością jechać, aby nie wyrżnąć w dziurę. ponadto jadąc tą ulicą w Wałbrzychu, nie widać kierunkowskazu na Legnicę w prawo. To, co się rzuca w oczy, to znak z drogą główną w lewo. A potem kierunek na Golińsk i Jelenią Góre, bez możliwości skręru w prawo. No i kombinuj kierowco jak zawrócić na Świebodzice i Legnicę.

~k 2010-02-11

"z wykorzystaniem wykonanego nasypu drogowego" (co z niewykorzystanymi wiaduktami, a juz zbudowanymi)? Prawie jak na Sycylii!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.