mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zarzuty bezpodstawne - A4 zgodnie ze sztuką

Zarzuty bezpodstawne - A4 zgodnie ze sztuką

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Budimeksu i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie potwierdziły się zarzuty posła Andrzeja Adamczyka w sprawie zastosowania niewłaściwych materiałów do budowy autostrady A4 na odcinku Rzeszów – Dębica.

Zarzuty bezpodstawne - A4 zgodnie ze sztuką
W dniu 29 czerwca br. Prokuratura Rejonowa w Ropczycach umorzyła śledztwo w tej sprawie wszczęte na wniosek posła Adamczyka z Prawa i Sprawiedliwości.

Jak poinformował nas prokurator rejonowy Dariusz Brzykowski, śledztwo nie wykazało żadnych uchybień w zakresie jakości i sposobu wbudowania materiałów. Autostrada A4 na badanym odcinku powstawała zgodnie ze sztuką budowlaną.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~azor 2012-07-12

niech pisowski pies to odszczeka,... albo do schroniska z nim

~romek 2012-07-11

Próbki gruntu pobrane z placu budowy to, zgodnie z orzeczeniem laboratoryjnym i PN-S-02205:1998, pył piaszczysty, który został dopuszczony przez nadzór do wykonywania nasypów zgodnie z wymaganiami normowymi i specyfikacją techniczną. Według tych wymagań pył piaszczysty jest przydatny do dolnych warstw nasypu z zastrzeżeniem, że będzie wbudowywany w miejsca suche lub zabezpieczone od wód gruntowych i powierzchniowych. Taka właśnie sytuacja została potwierdzona w miejscu jego wbudowywania. W partii materiału przeznaczonego do układania warstw nasypowych stwierdzono występowanie soczewek gruntu wysadzinowego, gliny pylastej barwy szarej w stanie plastycznym, które należy wybrać i usuwać z placu budowy. Takie czynności są prowadzone przez wykonawcę na budowie. Glina pylasta, zgodnie z normą, jest też materiałem przydatnym do budowy nasypów nasypu z zastrzeżeniem, że będzie wbudowywany w miejsca suche lub zabezpieczone od wód gruntowych i powierzchniowych. Tak więc i pył piaszczysty i glina pylasta o wilgotności optymalnej może być używana do budowy nasypów pod warunkiem jednak, że grunty o różnych właściwościach muszą być układane w oddzielnych warstwach.

~astrolog 2012-07-07

I to jest taki dobry przyklad, jak dzialaja podobne oszolomy. Nagada taki debil bzdur, media zrobia sensacje, a jak przcyhodzi do sprostowania, to pies z kulawa noga sie tematem nie zainteresuje, ale ten kaczy palant (ale dotyczy to tez innych oslow z lewa jak i prawa) ma swoje piec minut w mediach.

~Jotgie 2012-07-06

A pisałem - nasyp może być budowany z gliny - ważne, by w górnej warstwie grubości ok. 1 m jej nie było - niżej może występować.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.