mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zbliża się koniec remontu na DW 553

Zbliża się koniec remontu na DW 553

Trwają prace związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 553 Toruń-Wybcz. Zakończenie modernizacji tego blisko 15 km odcinka trasy ma nastąpić już pod koniec czerwca bieżącego roku. Gruntowny remont drogi będzie kosztować 22,5 mln zł.

Zbliża się koniec remontu na DW 553
Jeszcze przez kilka miesięcy potrwają roboty drogowe na prawie 15 km odcinku drogi wojewódzkiej nr 553 Toruń – Wybcz. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy planuje, że wszystkie prace zakończą się do 30 czerwca bieżącego roku. Modernizacja tego fragmentu drogi wojewódzkiej rozpoczęła się w grudniu 2007 roku. Do tej pory wykonawca, czyli Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A., zrealizował prace o wartości 16 mln zł. Natomiast cały kontrakt jest warty 22,5 mln zł. Inwestycja realizowana jest przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Droga przebiega w większości po terenie równinnym na obszarze niezabudowanym. Na trasie znajdują się dwie większe miejscowości Łubianka oraz Różankowo. Przed przebudową droga była wąska (5-5,5 m) i znajdowała się w złym stanie technicznym. Nawierzchnia posiadała deformacje w przekroju poprzecznym i podłużnym. Największe nierówności i zniszczenia występowały na krawędzi nawierzchni i poboczach. Dodatkowo nawierzchnia nie spełniała warunków nośności dla obecnego obciążenia ruchu.

Zakres robót obejmuje poszerzenie jezdni do szerokości 6 m i 7 m, wykonanie nowej nawierzchni z masy mineralno-asfaltowej o nośności 100 kN na oś, budowę zatok autobusowych, remont chodnika w miejscowości Różankowo, remont  i budowę nowych chodników w miejscowości Łubianka, Przeczno, Dębiny i Wybcz, budowę kanalizacji deszczowej w miejscowości Łubianka, regulację poboczy, odtworzenie rowów, poprawę geometrii skrzyżowań oraz wprowadzenie elementów uspokojenia ruchu.

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?