mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zbliża się koniec remontu na DW 553

Zbliża się koniec remontu na DW 553

Trwają prace związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 553 Toruń-Wybcz. Zakończenie modernizacji tego blisko 15 km odcinka trasy ma nastąpić już pod koniec czerwca bieżącego roku. Gruntowny remont drogi będzie kosztować 22,5 mln zł.

Zbliża się koniec remontu na DW 553
Jeszcze przez kilka miesięcy potrwają roboty drogowe na prawie 15 km odcinku drogi wojewódzkiej nr 553 Toruń – Wybcz. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy planuje, że wszystkie prace zakończą się do 30 czerwca bieżącego roku. Modernizacja tego fragmentu drogi wojewódzkiej rozpoczęła się w grudniu 2007 roku. Do tej pory wykonawca, czyli Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A., zrealizował prace o wartości 16 mln zł. Natomiast cały kontrakt jest warty 22,5 mln zł. Inwestycja realizowana jest przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Droga przebiega w większości po terenie równinnym na obszarze niezabudowanym. Na trasie znajdują się dwie większe miejscowości Łubianka oraz Różankowo. Przed przebudową droga była wąska (5-5,5 m) i znajdowała się w złym stanie technicznym. Nawierzchnia posiadała deformacje w przekroju poprzecznym i podłużnym. Największe nierówności i zniszczenia występowały na krawędzi nawierzchni i poboczach. Dodatkowo nawierzchnia nie spełniała warunków nośności dla obecnego obciążenia ruchu.

Zakres robót obejmuje poszerzenie jezdni do szerokości 6 m i 7 m, wykonanie nowej nawierzchni z masy mineralno-asfaltowej o nośności 100 kN na oś, budowę zatok autobusowych, remont chodnika w miejscowości Różankowo, remont  i budowę nowych chodników w miejscowości Łubianka, Przeczno, Dębiny i Wybcz, budowę kanalizacji deszczowej w miejscowości Łubianka, regulację poboczy, odtworzenie rowów, poprawę geometrii skrzyżowań oraz wprowadzenie elementów uspokojenia ruchu.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan obniża ceny nowej Micry
Nissan obniża ceny nowej Micry
Nissan niespodziewanie obniża ceny modelu Micra. Popularny przedstawiciel segmentu B jest teraz tańszy we wszystkich wersjach wyposażeniowych.