mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zbudują kolejny etap Trasy Śródmiejskiej w Jaworznie

Zbudują kolejny etap Trasy Śródmiejskiej w Jaworznie

Urząd Miejski w Jaworznie poinformował o podpisaniu umowy na budowę kolejnego odcinka Trasy Śródmiejskiej w ciągu drogi krajowej nr 79. Wykonawcą czwartego etapu trasy będzie firma Budimex Dromex S.A. Koszt tej inwestycji to 25 mln zł.

Zbudują kolejny etap Trasy Śródmiejskiej w Jaworznie
Rusza realizacja czwartego etapu Trasy Śródmiejskiej w Jaworznie. Kilka dni temu prezydent miasta Paweł Silbert podpisał z firmą Budimex Dromex umowę na wykonanie kolejnego odcinka trasy w ramach projektu Miasto Twarzą do Autostrady. W pierwszym etapie zbudowano odcinek Trasy Śródmiejskiej od skrzyżowania ul. Krakowskiej do ul. Olszewskiego, a w drugim etapie powstał odcinek od ul. Olszewskiego do skrzyżowania z ul. Grunwaldzką w Leopoldzie. Projekt zakłada przebudowę podstawowego układu drogowego Jaworzna. Głównym celem jest podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej miasta przez umożliwienie łatwego, szybkiego i bezkolizyjnego dostępu do autostrady A4 i drogi ekspresowej S1 oraz wzmocnienie układu drogowego śródmieścia.

Czwarty etap MTdA obejmuje wykonanie budowy i modernizacji fragmentu ulicy Grunwaldzkiej położonego w centrum miasta, od skrzyżowania z ul. Kolejową do skrzyżowania z ul. Olszewskiego. W sumie prace będą się toczyły na 1,5 km odcinku. Wraz z przebudową ulicy zostanie wymieniona lub wykonana od nowa infrastruktura podziemna, kanalizacja deszczowa i sanitarna, oraz sieć wodociągowa i ciepłownicza, tak by w kolejnych latach nie była konieczna interwencja w nawierzchnię. Uwzględniono także budowę rond na skrzyżowaniach z ulicami Nowo-Kolejową i Królowej Jadwigi oraz ul. Pocztową, budowę ulicy Nowo-Grunwaldzkiej oraz Nowo-Kolejowej, przebudowę fragmentów ulic Paderewskiego, Królowej Jadwigi, Pocztowej oraz przebudowę skrzyżowań z ulicami Mickiewicza, Sienkiewicza, Matejki, Zieloną, Zacisze i Olszewskiego. Poza tym poszerzone zostaną chodniki oraz powstaną odcinki ścieżek rowerowych, które będą stanowiły podstawę całego układu tras rowerowych rozprowadzających ruch do pozostałych osiedli.

Firma Budimex Dromex, która była także wykonawcą pierwszego i drugiego etapu projektu, ma 9 miesięcy na zakończenie tej inwestycji. Całkowity koszt to 25 mln zł.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

~p 2009-01-30

Hmm... Może oddać Jaworzno Małopolsce?

~Artur 2009-01-29

Niech w końcu zrobią COŚ, żeby Jaworznianie nie blokowali centrum Mysłowic, jeżdżąc do Katowic przez Niwkę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.