mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zbudują kolejny etap Trasy Śródmiejskiej w Jaworznie

Zbudują kolejny etap Trasy Śródmiejskiej w Jaworznie

Urząd Miejski w Jaworznie poinformował o podpisaniu umowy na budowę kolejnego odcinka Trasy Śródmiejskiej w ciągu drogi krajowej nr 79. Wykonawcą czwartego etapu trasy będzie firma Budimex Dromex S.A. Koszt tej inwestycji to 25 mln zł.

Zbudują kolejny etap Trasy Śródmiejskiej w Jaworznie
Rusza realizacja czwartego etapu Trasy Śródmiejskiej w Jaworznie. Kilka dni temu prezydent miasta Paweł Silbert podpisał z firmą Budimex Dromex umowę na wykonanie kolejnego odcinka trasy w ramach projektu Miasto Twarzą do Autostrady. W pierwszym etapie zbudowano odcinek Trasy Śródmiejskiej od skrzyżowania ul. Krakowskiej do ul. Olszewskiego, a w drugim etapie powstał odcinek od ul. Olszewskiego do skrzyżowania z ul. Grunwaldzką w Leopoldzie. Projekt zakłada przebudowę podstawowego układu drogowego Jaworzna. Głównym celem jest podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej miasta przez umożliwienie łatwego, szybkiego i bezkolizyjnego dostępu do autostrady A4 i drogi ekspresowej S1 oraz wzmocnienie układu drogowego śródmieścia.

Czwarty etap MTdA obejmuje wykonanie budowy i modernizacji fragmentu ulicy Grunwaldzkiej położonego w centrum miasta, od skrzyżowania z ul. Kolejową do skrzyżowania z ul. Olszewskiego. W sumie prace będą się toczyły na 1,5 km odcinku. Wraz z przebudową ulicy zostanie wymieniona lub wykonana od nowa infrastruktura podziemna, kanalizacja deszczowa i sanitarna, oraz sieć wodociągowa i ciepłownicza, tak by w kolejnych latach nie była konieczna interwencja w nawierzchnię. Uwzględniono także budowę rond na skrzyżowaniach z ulicami Nowo-Kolejową i Królowej Jadwigi oraz ul. Pocztową, budowę ulicy Nowo-Grunwaldzkiej oraz Nowo-Kolejowej, przebudowę fragmentów ulic Paderewskiego, Królowej Jadwigi, Pocztowej oraz przebudowę skrzyżowań z ulicami Mickiewicza, Sienkiewicza, Matejki, Zieloną, Zacisze i Olszewskiego. Poza tym poszerzone zostaną chodniki oraz powstaną odcinki ścieżek rowerowych, które będą stanowiły podstawę całego układu tras rowerowych rozprowadzających ruch do pozostałych osiedli.

Firma Budimex Dromex, która była także wykonawcą pierwszego i drugiego etapu projektu, ma 9 miesięcy na zakończenie tej inwestycji. Całkowity koszt to 25 mln zł.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~p 2009-01-30

Hmm... Może oddać Jaworzno Małopolsce?

~Artur 2009-01-29

Niech w końcu zrobią COŚ, żeby Jaworznianie nie blokowali centrum Mysłowic, jeżdżąc do Katowic przez Niwkę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.