mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zbudują trasę S3 Szczecin-Pyrzyce

Zbudują trasę S3 Szczecin-Pyrzyce

GDDKiA rozstrzygnęła przetarg na budowę północnego odcinka ekspresowej trasy S3 Szczecin – Pyrzyce. Prace wyniosą więcej niż zakładał kosztorys i mogą ruszyć już jesienią.

Zbudują trasę S3 Szczecin-Pyrzyce

Przetarg wygrało konsorcjum, na czele którego stoi firma Hermann Kirchner. Wraz z Kirchnerem drogę miałyby zbudować niemieckie Max Bögl i Josef Möbius Bau oraz szczeciński Energopol. GDDKiA zdecydowała się na kontrakt o wiele droższy niż zakładał kosztorys. Wykonawca za budowę ponad 28 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S3 od Szczecina do węzła Pyrzyce otrzymają prawie 667 mln zł. Przypomnijmy, kosztorys inwestorski zakładał, że odcinek nowej, ekspresowej drogi Szczecin-Klucz i Pyrzyce będzie kosztował 516,4 mln zł. Do przetargu przystąpiło 5 oferentów, których propozycje cenowe wahały się od blisko 667 mln zł do ponad 1 mld zł.

Droga S3 ma powstać w ciągu 24 miesięcy od podpisania umowy pomiędzy GDDKiA i wykonawcami (to zaś powinno nastąpić w ciągu 30 dni). Otwarcie ofert w przetargach na dwa kolejne etapy: Pyrzyce Myślibórz i Myślibórz - Gorzów Północ przesunięto na koniec przyszłego tygodnia. W unijnym Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko trasa S3 Szczecin - Gorzów (w sumie 81,2 km) jest zadaniem priorytetowym, na które Unia dołoży nam 433,19 mln euro.

Przeczytaj także:

Jest nadzorca budowy S-3 Szczecin - Gorzów Wlkp. (2007-05-27)

 


Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~kolekcjoner map 2007-07-13

Od początku - czyli od 1968 r był to projekt zatwierdzany w Legnicy przez kolejnych marszałków - koncepcja kurtyny PP (pasewalk-praga) siedem lat temu przy zamianie A3 na S3 uzgodniono projekt Szczecin (AP - A6) - Wałbrzych (ŚwiebodziceA8) i dalej Lubawka -Praga jako A8 (w Pradze wiedzą że mamy tam być w 2010r!!!) Niestety teraz kaczystan dysponuje tylko starymi mapkami albo fikcyjnymi projektami tworzonymi dla zmylenia przeciwnika.

~gość z tamtąd 2007-07-13

ale nie całe 2 kilosy po A6

~m 2007-07-13

Ale taki projekt był od początku. Samo przebicie się przez Puszczę Bukową trwałoby 5 lat. Choć A6 na wspólnym kawałku mogłaby mieć po 3 pasy, ale ktoś przy remoncie nie pomyślał...

~kaczadupa 2007-07-13

wygrali przetarg na nie ten projekt, wyjazd ze Szczecina (autostrada poznańska) i S3 się nie "stykną" będą jeżdzić po A6 jak znak Z-zorro

~m 2007-07-13

Nareszcie!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami
Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami
Oto kolejny pomysł polskiej policji na walkę z piratami drogowymi. Już niebawem na ulice wyjadą nieoznakowane motocykle wyposażone w sprzęt pozwalający rejestrować wykroczenia drogowe.