mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Żelazna droga Siedlce-Terespol

Żelazna droga Siedlce-Terespol

Linia kolejowa E 20 na odcinku Siedlce -Terespol o długości 121 km jest częścią Paneuropejskiego korytarza Zachód - Wschód łączącego Berlin z Moskwą. Podstawowym założeniem modernizacji jest dostosowanie linii do standardów technicznych pozwalających na jazdę z prędkością 160 km/h w ruchu pasażerskim i 120 km/h - w ruchu towarowym.

Żelazna droga Siedlce-Terespol

"Dostosowanie do wysokich standardów eksploatacyjnych odcinka z Siedlec do Terespola to uwieńczenie 11 lat prac na szlaku, który dla Polski i Europy ma znaczenie szczególne- powiedział Minister Transportu Jerzy Polaczek 23 czerwca br. na uroczystym spotkaniu związanym z podjęciem prac w ramach projektu "Modernizacja linii kolejowej E 20 na odcinku Siedlce - Terespol, etap I." "W roku 2006 dokona się ogromny postęp w inwestycjach związanych z modernizacją polskiej sieci kolejowej. Łączne nakłady na ten cel ze środków budżetowych i funduszy unijnych przekroczą kwotę 1,7 mld złotych, a więc będą niemal dwukrotnie większe niż w latach poprzednich" - dodał minister.

Przed spotkaniem minister obejrzał linię kolejową E 20 stacja Dziewule, która ma być zmodernizowana w ramach tego projektu. Minister wizytował także zmodernizowany odcinek linii kolejowej E20 Mińsk Mazowiecki - Siedlce, gdzie zapoznał się z przebiegiem robót prowadzonych w ramach kontraktu na wykonanie projektu i robót budowlanych przejścia pod torami na stacji Mińsk Mazowiecki.

Kontrakt na realizację projektu został podpisany w kwietniu 2006 roku pomiędzy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. a konsorcjum " POLKOLOR E-20 LOT A."

Przeczytaj także:

Pieniądze na żelazne drogi (2006-02-27)

Ile autostrad i ekspresowych do 2013 r.? (2006-05-22)

 

Tematy w artykule: mazowieckie lubelskie

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~astrolog 2006-06-26

Dobry pomysl z zamieszaniem informacji rowniez o inwestycjach kolejowych.

~Janusz 2006-06-26

pięknie :D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando