mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Żelazna trasa Rzeszów – Warszawa

Żelazna trasa Rzeszów – Warszawa

Na Podkarpaciu podpisano umowę o współfinansowaniu opracowania studium wykonalności linii kolejowej z Rzeszowa do Skarżyska Kamiennej. Jest to jeden z etapów budowy nowej linii kolejowej Rzeszów – Warszawa. Dzięki inwestycji za kilka lat podróż z Rzeszowa do stolicy potrwa nawet niespełna trzy godziny.

Żelazna trasa Rzeszów – Warszawa

Na odtworzenie szlaku kolejowego z Rzeszowa przez Kolbuszową i Tarnobrzeg do Ocic, wydano w ubiegłym roku 10 mln zł, a w bieżącym 48 mln zł. Pieniądze te pochodzą z budżetu państwa. To dopiero początek. Budowa całej linii, od Rzeszowa do Skarżyska Kamiennej,  z dostosowaniem jej do prędkości 160 km/godz., będzie kosztowała około miliard zł. Koszt Podkarpackiego odcinka to 350 mln zł. Na przygotowanie dokumentacji przedprojektowej potrzeba 9 mln zł. Pieniądze te w równych częściach dadzą samorządy województw podkarpackiego i świętokrzyskiego oraz Polskie Linie Kolejowe.

Cały szlak ma być gotowy przed 2012 rokiem. Trasa ta będzie częścią najkrótszego i najszybszego połączenia kolejowego z Warszawy do Lwowa. Przejazd zajmie około 5 godzin.

Przeczytaj także:

Szybsze decyzje dla żelaznych dróg (2007-07-17)

W godzinę z Łodzi do Warszawy (2007-05-17)

Żelazna droga Siedlce-Terespol (2007-06-26)

 

Tematy w artykule: podkarpackie

Podobne wiadomości:

Szybsze decyzje dla żelaznych dróg

Szybsze decyzje dla żelaznych dróg

Polskie drogi 2007-07-18

Komentuj:

~astrolog 2007-07-27

Fantastyczna wiadomosc. Przy okazji zostanie wyremontowana potwornie zmasakrowana trasa ze Skarzyska do Sandomierza, gdzie z powodu tragicznej jakosci torowisk zlikwidowano polaczenia osobowe a do Ostrowca jezdzi zaledwie kilka kursow. To dobre wiesic dla swietokrzyskiego "trojmiasta", bo zonacza ze na tej trasie zaczna jezdzic normallne pociagi. Musza jeszcze wyremontowac budynki eufemistycznie zwane dworcami. Takie ohydne budy w tych miastach, perony, przejscia dla pieszych. Dobra wiadomosc.

~wieśniak 2007-07-27

a te tory idą koło Rudnej Małej?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.