mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zespół remontowy w stolicy

Zespół remontowy w stolicy

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powołała we wtorek zespół, który będzie koordynował remonty stołecznych dróg. Tymczasem radni PiS oskarżają władze miasta o spowodowanie paraliżu komunikacyjnego.

Powołany zespół, którego pracami kierować będzie pełnomocnik prezydenta Warszawy Wiesław Witek, ma koordynować wszystkie prace związane z przygotowaniem i przeprowadzaniem remontów. Do tej pory zajmował się tym wiceprezydent Jacek Wojciechowicz, ale przy tak dużej liczbie remontów, jakie obecnie i w przyszłości będą prowadzone, potrzebny jest specjalnie powołany do tego urząd.

"Przepraszamy warszawiaków za utrudnienia, ale musimy remontować miasto, żeby zdążyć z inwestycjami przed EURO 2012. Poza tym jest wzrost gospodarczy, mamy na to środki, które trzeba wykorzystywać" - przekonywała Gronkiewicz-Waltz. Zachęcała również do korzystania z komunikacji miejskiej - od września jeździ więcej pociągów metra, na remontowanych ulicach częściej kursują tramwaje.

Jak podkreślał Wojciechowicz, remontów do przeprowadzenia jest dużo i nie można ich odwlekać. Tłumaczył, że z remontem ulicy Puławskiej trzeba było poczekać na oddanie Alei Niepodległości, żeby nie zamykać w tym samym czasie równoległych ulic, dlatego nie przeprowadzono go w czasie wakacji. "Mamy dużo zaległości do nadrobienia, w planach jest m.in. obwodnica Śródmieścia, remonty Grzybowskiej i Emilii Plater, budowa podziemnych parkingów na Placu Teatralnym. Od 2009 roku ruszamy z budową drugiej linii metra" - mówił Wojciechowicz. Podkreślił, że Warszawa zdąży na EURO, jeśli będzie ciężko pracować.

Wiesław Witek zapowiedział, że jego zespół przeprowadzi analizy ruchu, od których uzależniony będzie termin i sposób przeprowadzania remontów. Na pierwsze efekty jego prac trzeba poczekać około miesiąca.

Według prezesa warszawskiego PiS, Macieja Więckowskiego, złe decyzje pani prezydent doprowadziły do paraliżu komunikacyjnego Warszawy. "Hanna Gronkiewicz-Waltz nie panuje nad tym, co dzieje się w stolicy. Remonty ulic i torowisk przeprowadza się w tym samym czasie, w okresie utrudnień komunikacyjnych likwidowane są zielone strzałki. W dodatku brak jest rzetelnych informacji na temat remontów. To wszystko powoduje chaos w mieście i zniechęca turystów" - wyliczał Więckowski.

Przeczytaj także:

‘Warszawa zdąży na Euro 2012’ (2007-06-21)

Warszawa: przetarg na Poleczki (2007-07-09)


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~Kuba 2007-09-19

My we Wroclawiu taka sytuacje mamy od kilku ostatnich lat. Kierowcy cierpia strasznie, ale wytrzymuja bo z remontow wylaniaja sie nowe miasto i kazdy to widzi.

~MarKowy 2007-09-06

Czy nie uważacie, że usuwanie `zielonych strzałek` to zły pomysł? Często jak masz zielone światło przy skręcie w lewo to i tak przepuszczasz jadących z przeciwka bo oni też mają zielone. To jest chyba bardziej niebezpieczne.

~Remek 2007-09-06

Otóż to! Gdy szanowny Lech Kaczyński był prezydentem Warszawa miała wielki zastój inwestycyjny. Co gorsze, wstrzymał nawet budowę drugiejlinii metra, choć zrobione już zostały próbne odwierty i można było brać się do roboty. Tak łatwo nic nie robić i krytykować tych, którzy wykazują jakąś inicjatywę. Jestem gotów przeboleć korki i utrudnienia, jeżeli ich efektem będzie nowa nawierzchnia i ogólnie poprawiający się wizerunek miasta. Ponadto "Hania" powołała koordynatora remontów co świadczy o tym, że kierowcy i mieszkańcy Warszawy nie są jej obojętni. Mam nadzieję, że za jej rządów rozpoczną się w stolicy wielkie inwestycje: mosty, metro, obwodnice. mam świadomość, że nie wszystko zależy od władz miasta, lecz również od rządu, który obecnie jest żenujący, ale może to się zmieni... ;)

~z innego miasta 2007-09-06

>astrolog : zgadzam się w 100%...

~dan 2007-09-06

ta linia w warszawie to 175. jak tam studiowałem to mówiło się, że jeżdżą nią studenci i złodzieje. no i tych kilku nieszczęśników z lotniska. niech budują jak najwięcej. tylko co robili przez poprzednie 18 lat (liczę od zmiany ustroju bo komuna pozostawiła po sobie popioły i zgliszcza, no nie??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.