mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zgierz, Sieradz, Bełchatów – utrudnienia na drogach

Zgierz, Sieradz, Bełchatów – utrudnienia na drogach

Remonty i przebudowy dróg w okolicach Zgierza, Sieradza, Bełchatowa powodują, że kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Ruch wahadłowy, ograniczenia prędkości to tylko niektóre z utrudnień czekających na podróżujących. Po remontach poprawią się warunki i bezpieczeństwo jazdy. Po remontach poprawią się warunki i bezpieczeństwo jazdy.

Zgierz, Sieradz, Bełchatów – utrudnienia na drogach
Łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada utrudnienia na kilku remontowanych odcinkach dróg.

Zgierz - Aleksandrów Łódzki

Wznowione są prace przy modernizacji pięciokilometrowego odcinka drogi krajowej nr 71 pomiędzy Aleksandrowem Łódzkim a Zgierzem. - Możemy spodziewać się tam utrudnień - zapowiada Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - W ciągu dnia będzie frezowana stara nawierzchnia. Tam samochody pojadą wahadłowo. Remont tej drogi rozpoczął się w październiku ubiegłego roku. Wzmocniona zostanie podbudowa jezdni, pojawi się nowa nawierzchnia, a na niektórych odcinkach ułożone będą nowe chodniki.

Sieradz – Złoczów


Kierowcy powinni być przygotowani na utrudnienia także na drodze nr 14 pomiędzy Sieradzem a Złoczewem. W Dębołęce na jednym pasie jezdni kładziony jest asfalt. Ruch odbywa się wahadłowo. W innych miejscach ekipy kończą prace przy wykładaniu kostki brukowej na wysepkach autobusowych. Przed Złoczewem robotnicy obcinają konary przydrożnych drzew. Na remontowanych odcinkach jednia może być częściowo zwężona. Trzeba zachować szczególną ostrożność. Prace potrwają do końca kwietnia.

Bełchatów


Służby remontowe łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odnowiły już nawierzchnię ronda przy ul. Pabianickiej. W kolejnych dniach GDDKiA rozpocznie remont na alei Włókniarzy, na odcinku od ronda do ul. Czaplinieckiej. Prawie na całym odcinku będzie wymieniana nawierzchnia.

Doszło też do porozumienia w sprawie newralgicznego skrzyżowania ulicy Czaplinieckiej z aleją Włókniarzy. Ulica Czapliniecka zostanie poszerzona o dodatkowy pas ruchu dla samochodów skręcających w lewo. zarówno od strony szpitala, jak i od strony ronda Andersa.

Roboty będą powodowały utrudnienia w ruchu tej części Bełchatowa, ale mają zakończyć się w sierpniu tego roku.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.