mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zgoda buduje...drogi w Gdańsku

Zgoda buduje...drogi w Gdańsku

W ramach współpracy Miasta Gdańsk i Portu Gdańsk możliwa stała się przebudowa i modernizacja dróg prowadzących do portu. Łączny koszt inwestycji to 45 mln złotych. Dzięki wspólnym działaniom udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 75% tej sumy z Unii Europejskiej.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i prezes Portu Gdańsk Andrzej Kasprzak podpisali dokument, który umożliwi przebudowę i modernizację dróg prowadzących do portu. "Życzyłbym każdej firmie w Polsce, aby miała takie wsparcie, na jakie Port Gdańsk może liczyć ze strony władz Gdańska." - powiedział Andrzej Kasprzak.
"Słowa prezesa Portu tylko potwierdzają fakt, że Gdańsk to miasto ustawione twarzą do morza" - dodał Paweł Adamowicz.

Dzięki pozyskanym funduszom z Europejskiego Funduszu Regionalnego możliwa stanie się poprawa dostępu do Portu Gdańsk, rozbudowa infrastruktury nabrzeżowej i drogowej Terminalu Promowego Westerplatte oraz Nabrzeża Przemysłowego. Odbudowane zostanie 300 m nabrzeża. Przewiduje się także instalację ramp umożliwiających jednoczesną obsługę dwóch statków. Dojazd do portu zostanie poszerzony i zaopatrzony w place manewrowo - postojowe.

Ponadto współpraca Portu i Miasta Gdańsk zaowocuje wykonaniem gruntownej przebudowy węzła Oliwska/Przemysłowa oraz skrzyżowania z przejazdem kolejowym. Prace zakończą się w 2007 roku. Głównym wykonawcą została korporacja budowlana Dorac.

Przeczytaj także:

100 mln na pomorskie drogi (2005-11-21)

Ul. Janka Wiśniewskiego (2005-11-04)


 

Tematy w artykule: pomorskie Gdańsk

Podobne wiadomości:

Ul. Janka Wiśniewskiego

Ul. Janka Wiśniewskiego

Polskie drogi 2005-11-04

100 mln na pomorskie drogi

100 mln na pomorskie drogi

Polskie drogi 2005-11-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.