mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zgoda na pierwszy odcinek A2

Zgoda na pierwszy odcinek A2

Zgodę na budowę 15-kilometrowego odcinka autostrady A2 między Nowym Tomyślem a Trzcielem podpisał w poniedziałek w Poznaniu wojewoda wielkopolski Piotr Florek. W trzecim kwartale 2009 roku na tym odcinku ruszą prace budowlane.

Zgoda na pierwszy odcinek A2
Cały odcinek Nowy Tomyśl - Świecko o długości ponad 100 km ma być gotowy w 2011 roku. Autostrada Wielkopolska czeka na pozwolenia na budowę udzielone przez wojewodę lubuskiego. Odcinek Nowy Tomyśl - Trzmiel to jeden z siedmiu odcinków na jakie podzielono inwestycję. W pozostałych przypadkach złożono lub będą składane wnioski o wydanie pozwolenia.

Spółka ma czas do czerwca b.r. na wynegocjowanie kredytów potrzebnych na budowę autostrady do Świecka. Jak poinformowała Kwiatkowska, rozmowy dotyczące finansowania jest na ukończeniu; zakończono rozmowy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, kończą się rozmowy z bankami komercyjnymi.

Pod koniec marca resort infrastruktury oraz spółka Autostrada Wielkopolska podpisali aneks do umowy, przedłużający do 30 czerwca czas negocjacji firmy z bankami na kredyty finansujące budowę autostrady A2 na odcinku Świecko - Nowy Tomyśl. Z danych spółki wynika, że koszt budowy odcinka autostrady A2 do Świecka ma wynieść 1 mld 298 mln  euro tj. 12,2 mln euro za jeden kilometr autostrady.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~romek 2009-05-13

Co oni własciwie własciwie negocjują Koncesje wykradli chyba juz 1997 potem majac ten glejt ciagneli kasę z róznych kierunków.Na ten odcinek chyba najwazniejszy to nawet nie dorobili sie przez te lata dokumenacji i pozwolenia na budowę.Raz asfalty teraz betony szukaja jeleni na ten geszeft.Dzisiaj z bankami nie tak łatwo ale moze sie uda przy okazji sfinansują cos na boku .

aaa 2009-05-13

Chmury są, ale nie nad tym odcinkiem tylko nad tym w zachodniej polsce gdzie kulczyk z mafią buduje.

~XXIV 2009-05-13

Jak to jest właściwie że z tym, są chmury nad A2 ? Mam nadzieję, że to były tylko przedwczesne obawy i Warszawa będzie miała w końcu przyzwoite połączenie z Europą Zachodnią.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.