mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zgoda na pierwszy odcinek A2

Zgoda na pierwszy odcinek A2

Zgodę na budowę 15-kilometrowego odcinka autostrady A2 między Nowym Tomyślem a Trzcielem podpisał w poniedziałek w Poznaniu wojewoda wielkopolski Piotr Florek. W trzecim kwartale 2009 roku na tym odcinku ruszą prace budowlane.

Zgoda na pierwszy odcinek A2
Cały odcinek Nowy Tomyśl - Świecko o długości ponad 100 km ma być gotowy w 2011 roku. Autostrada Wielkopolska czeka na pozwolenia na budowę udzielone przez wojewodę lubuskiego. Odcinek Nowy Tomyśl - Trzmiel to jeden z siedmiu odcinków na jakie podzielono inwestycję. W pozostałych przypadkach złożono lub będą składane wnioski o wydanie pozwolenia.

Spółka ma czas do czerwca b.r. na wynegocjowanie kredytów potrzebnych na budowę autostrady do Świecka. Jak poinformowała Kwiatkowska, rozmowy dotyczące finansowania jest na ukończeniu; zakończono rozmowy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, kończą się rozmowy z bankami komercyjnymi.

Pod koniec marca resort infrastruktury oraz spółka Autostrada Wielkopolska podpisali aneks do umowy, przedłużający do 30 czerwca czas negocjacji firmy z bankami na kredyty finansujące budowę autostrady A2 na odcinku Świecko - Nowy Tomyśl. Z danych spółki wynika, że koszt budowy odcinka autostrady A2 do Świecka ma wynieść 1 mld 298 mln  euro tj. 12,2 mln euro za jeden kilometr autostrady.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~romek 2009-05-13

Co oni własciwie własciwie negocjują Koncesje wykradli chyba juz 1997 potem majac ten glejt ciagneli kasę z róznych kierunków.Na ten odcinek chyba najwazniejszy to nawet nie dorobili sie przez te lata dokumenacji i pozwolenia na budowę.Raz asfalty teraz betony szukaja jeleni na ten geszeft.Dzisiaj z bankami nie tak łatwo ale moze sie uda przy okazji sfinansują cos na boku .

aaa 2009-05-13

Chmury są, ale nie nad tym odcinkiem tylko nad tym w zachodniej polsce gdzie kulczyk z mafią buduje.

~XXIV 2009-05-13

Jak to jest właściwie że z tym, są chmury nad A2 ? Mam nadzieję, że to były tylko przedwczesne obawy i Warszawa będzie miała w końcu przyzwoite połączenie z Europą Zachodnią.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.