mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zielona Góra: ul. Jędrzychowska bez wykonawcy

Zielona Góra: ul. Jędrzychowska bez wykonawcy

Remont ulicy Jędrzychowskiej to jedna z największych tegorocznych inwestycji drogowych w Zielonej Górze. Wykonawca firma San Bud nie wywiązała się z harmonogramów prac określonych umową. Władze miasta chcąc uniknąć dalszego przewlekania inwestycji zerwały umowę.

Zielona Góra: ul. Jędrzychowska bez wykonawcy
Pismo z odstąpieniem od umowy, w związku z niewykonywaniem prac zgodnie z harmonogramem zostało wysłane 28 listopada. Do czterech firm: San Bud – Trans-Sprzęt, Ekomel, San Bud Nieruchomości i Sylwia Pawlik – Składy Budowlane.

- Do tej pory San Bud nie naprawił źle wykonanej jezdni na ul. Jaskółczej i Ogrodowej. A minął rok. Przez te spory wojewoda nie dał nam 3 mln zł w ramach rządowego programu tzw. schetynówek. Oddaliśmy sprawę do sądu – przypomina naczelnik wydziału inwestycji Paweł Urbański.
 
Między innymi z tych powodów w ubiegłym roku oferta firmy San Bud została odrzucona w przetargu. Jednak Krajowa Izba Odwoławcza nakazała zatrudnienie San Budu. – Polskie prawo o zamówieniach publicznych jest złe, bo nie pozwala wyeliminować nierzetelnych wykonawców – dodaje prezydent Zielonej Góry.
 
Ul. Jędrzychowska jest remontowana przy wsparciu unijnych środków z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wartość inwestycji: 6 mln 775 tys. zł. W warunkach przetargu ujęte było, że wykonawcy, jeszcze przed rozpoczęciem prac, zostanie wypłacona zaliczka na poczet wykonywanych robót, co związane było ze staraniami województwa o dodatkowe pieniądze z tzw. bonusa. To bardzo korzystne rozwiązanie dla wykonawcy. San Bud otrzymał 4,5 mln zł.

Termin zakończenia prac zaplanowano na  31 października 2011 r. Miał zostać przedłużony do 15 grudnia, ale wykonawca nie podpisał aneksu do umowy zawierającego m. in. nowy termin. - Ponieważ w inwestycji wykorzystywane są środki unijne zarząd województwa wyraził zgodę na przedłużenie prac do końca maja 2012 r.  – dodaje wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk.
 
Teraz miasto wezwie San Bud do wykonania inwentaryzacji, w przypadku niewykonania miasto zrobi to samo. Jest to potrzebne do ostatecznej wyceny robót. Przez najbliższe miesiące fragment ul. Jędrzychowskiej od Makowej – Zbożowej do Czekanowskiego będzie dostępny tylko dla mieszkańców. Nie będzie wjazdu i wyjazdu z miasta. Jeszcze w grudniu zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie pozostałych prac. Nowy wykonawca powinien wkroczyć na inwestycję w marcu (w zależności od warunków pogodowych). Dokończenie prac powinno zająć maksymalnie dwa miesiące.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando