mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zielona fala na DK 1 w Toruniu

Zielona fala na DK 1 w Toruniu

Niebawem ruszą prace przy modernizacji sygnalizacji świetlnej na jednej z najbardziej ruchliwych arterii Torunia - ul. Grudziądzkiej, która jest fragmentem drogi krajowej nr 1. Efektem inwestycji będzie tzw. "zielona fala", co powinno ułatwić płynne poruszanie się. Zielona fala zacznie działać w przyszłym roku. Inwestycja wyniesie ponad 1,7 mln zł.

Zielona fala na DK 1 w Toruniu
Zadanie obejmuje sygnalizację świetlną na następujących skrzyżowaniach z ulicą Grudziądzką: Polna, Wielki Rów, Kozacka, Kościuszki i Podgórna, Bażyńskich oraz odcinek ul. Kościuszki do ul. Łąkowej. Istniejący system sygnalizacji świetlnych będzie rozbudowany o system sterowania włączający dane światło w zależności od natężenia ruchu drogowego na poszczególnych pasach jezdni. Ruch strumieni głównych koordynowany będzie obszarowo, natomiast strumienie boczne obsługiwane będą cyklicznie, efektem czego zapewniona będzie tzw.: "zielona fala" na ul. Grudziądzkiej.

Przy realizacji tej inwestycji wykorzystana zostanie wybudowana już wcześniej w ul. Grudziądzkiej (na odcinku od ul. Polnej do Kozackiej) sieć kablowa oraz (na odcinku od ul. Kozackiej do ul. Kościuszki) - sieć światłowodowa.

Podobne wiadomości:

Citroen DS3 Racing – 200-konny miniścigacz

auto motor i sport 0000-00-00

Francuski koncern zapowiedział na Genewę prezentację limitowanej serii modelu DS3 i zaprezentował go na video.

BMW Sauber jednak w Formule 1 ?!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

sajmon 2009-09-16

zielona fala - dobra rzecz, tylko wszyscy musza jechac w okolicach maksymalnej dozwolonej prędkości, wszyscy którzy jadą duzo wolniej i szybciej powodują niepotrzebne postoje na światłach

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.