mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zielona fala na DK 1 w Toruniu

Zielona fala na DK 1 w Toruniu

Niebawem ruszą prace przy modernizacji sygnalizacji świetlnej na jednej z najbardziej ruchliwych arterii Torunia - ul. Grudziądzkiej, która jest fragmentem drogi krajowej nr 1. Efektem inwestycji będzie tzw. "zielona fala", co powinno ułatwić płynne poruszanie się. Zielona fala zacznie działać w przyszłym roku. Inwestycja wyniesie ponad 1,7 mln zł.

Zielona fala na DK 1 w Toruniu
Zadanie obejmuje sygnalizację świetlną na następujących skrzyżowaniach z ulicą Grudziądzką: Polna, Wielki Rów, Kozacka, Kościuszki i Podgórna, Bażyńskich oraz odcinek ul. Kościuszki do ul. Łąkowej. Istniejący system sygnalizacji świetlnych będzie rozbudowany o system sterowania włączający dane światło w zależności od natężenia ruchu drogowego na poszczególnych pasach jezdni. Ruch strumieni głównych koordynowany będzie obszarowo, natomiast strumienie boczne obsługiwane będą cyklicznie, efektem czego zapewniona będzie tzw.: "zielona fala" na ul. Grudziądzkiej.

Przy realizacji tej inwestycji wykorzystana zostanie wybudowana już wcześniej w ul. Grudziądzkiej (na odcinku od ul. Polnej do Kozackiej) sieć kablowa oraz (na odcinku od ul. Kozackiej do ul. Kościuszki) - sieć światłowodowa.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

sajmon 2009-09-16

zielona fala - dobra rzecz, tylko wszyscy musza jechac w okolicach maksymalnej dozwolonej prędkości, wszyscy którzy jadą duzo wolniej i szybciej powodują niepotrzebne postoje na światłach

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.