mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zielona fala na DK 1 w Toruniu

Zielona fala na DK 1 w Toruniu

Niebawem ruszą prace przy modernizacji sygnalizacji świetlnej na jednej z najbardziej ruchliwych arterii Torunia - ul. Grudziądzkiej, która jest fragmentem drogi krajowej nr 1. Efektem inwestycji będzie tzw. "zielona fala", co powinno ułatwić płynne poruszanie się. Zielona fala zacznie działać w przyszłym roku. Inwestycja wyniesie ponad 1,7 mln zł.

Zielona fala na DK 1 w Toruniu
Zadanie obejmuje sygnalizację świetlną na następujących skrzyżowaniach z ulicą Grudziądzką: Polna, Wielki Rów, Kozacka, Kościuszki i Podgórna, Bażyńskich oraz odcinek ul. Kościuszki do ul. Łąkowej. Istniejący system sygnalizacji świetlnych będzie rozbudowany o system sterowania włączający dane światło w zależności od natężenia ruchu drogowego na poszczególnych pasach jezdni. Ruch strumieni głównych koordynowany będzie obszarowo, natomiast strumienie boczne obsługiwane będą cyklicznie, efektem czego zapewniona będzie tzw.: "zielona fala" na ul. Grudziądzkiej.

Przy realizacji tej inwestycji wykorzystana zostanie wybudowana już wcześniej w ul. Grudziądzkiej (na odcinku od ul. Polnej do Kozackiej) sieć kablowa oraz (na odcinku od ul. Kozackiej do ul. Kościuszki) - sieć światłowodowa.

Podobne wiadomości:

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

sajmon 2009-09-16

zielona fala - dobra rzecz, tylko wszyscy musza jechac w okolicach maksymalnej dozwolonej prędkości, wszyscy którzy jadą duzo wolniej i szybciej powodują niepotrzebne postoje na światłach

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Posłowie PiS mają pomysł na rewolucję w ubezpieczeniach OC. Chcą żeby w przyszłości polisa nie była przypisana do samochodu, ale do kierowcy. Dzięki temu utrata zniżek będzie dotyczyć tylko pojazdu, którym kierowca spowodował, a nie wszystkich posiadanych przez niego aut.