mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zielone światło dla A2

Zielone światło dla A2

19 lipca została wydana decyzja lokalizacyjna dla odcinka Stryków – Łyszkowice o długości około 20 km. Tym samym zakończył się proces lokalizacyjny autostrady A2 w województwie łódzkim.

Zielone światło dla A2


Decyzję o lokalizacji kolejnego odcinka A2 wydał wojewoda łódzki Stefan Krajewski. Poprzednie decyzje lokalizacyjne zostały podpisane 8 czerwca – dla odcinka od Łyszkowic do granicy województw mazowieckiego i łódzkiego. Podpisanie decyzji lokalizacyjnej ostatecznie sankcjonuje przebieg autostrady przez województwo i pozwala Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozpocząć wykup gruntów pod przyszłą drogę. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na wybór firmy, która będzie zajmowała się negocjacjami i szacunkami wartości gruntów do wykupu.

Odcinek autostrady A2 będący obecnie w eksploatacji ma długość 148 km. Prowadzi od Nowego Tomyśla do Konina (wielkopolskie). Docelowo autostrada połączy Świecko na zachodniej granicy państwa z Terespolem na granicy wschodniej. Będzie to droga długości 610 km. Zarówno odcinek Stryków – Konotopa, łączący Łódź z Warszawą, jak też odcinek Świecko – Nowy Tomyśl, łączący istniejącą część autostrady z zachodnią granicą (105 km) budowane będą w systemie koncesyjnym. Ich ukończenie planowane jest na rok 2008. Natomiast najbardziej wysunięty na wschód odcinek przyszłej autostrady A2 łączący Warszawę ze wschodnią granica państwa powstanie w latach 2010 – 2013.

Tematy w artykule: autostrady lodzkie autostrada A2

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.