mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zielone światło dla A4 Zgorzelec – Bolesławiec

Zielone światło dla A4 Zgorzelec – Bolesławiec

Pozwolenie na budowę 45-kilometrowego odcinka autostrady A4 Zgorzelec-Bolesławiec podpisał we wtorek, 27 marca, Wojewoda dolnośląski Krzysztof Grzelczyk. Wojewoda wydał decyzję po wniesieniu poprawek i uzupełnieniu dokumentacji, ponieważ w trakcie prac nad projektem zmieniły się wytyczne dotyczące ochrony środowiska – nowe wymogi Programu Natura 2000, który objął zasięgiem Bory Dolnośląskie.

Zielone światło dla A4 Zgorzelec – Bolesławiec

„Kontrakty na budowę odcinka autostrady A4 Zgorzelec-Krzyżowa zostały podpisane 9 listopada 2006 roku, w związku z czym przewidujemy, że roboty rozpoczną się w ciągu około dwóch tygodni” – zapewnia GDDKiA.

Całkowity koszt budowy 52-kilometrowego odcinka Autostrady A4 Zgorzelec - Krzyżowa jest szacowany na 307,4 mln euro, z czego 83% (254 mln euro) dołoży Fundusz Spójności Unii Europejskiej. Realizacja przewidziana jest na okres kwiecień 2007 – grudzień 2008.

Projekt budowy obejmuje m.in. przebudowę węzła „Zgorzelec", budowę 3 węzłów autostradowych, budowę 24 przejść i kładek nad autostradą dla ludzi i zwierząt, budowę 26 obiektów mostowych w ciągu autostrady, budowę urządzeń ochrony środowiska (m.in. ekrany akustyczne, zbiorniki wodne, separatory oleju, zieleń ochronna), budowę oświetlenia i łączności autostradowej oraz oznakowanie autostrady.

Autostrada A4 jest częścią Paneuropejskiego Korytarza Transportowego Nr III, przebiegającego z zachodu na wschód. Jest również częścią europejskiej trasy E40: Ostenda (Bruksela) - Aachen - Kolonia - Erfurt - Wrocław - Katowice - Kraków - Kijów. Odcinek autostrady A4 od Zgorzelca (granica polsko-niemiecka) do Krzyżowej (punkt połączenia z autostradą A-18) będzie miał długość 51,3 km. Budowa tego odcinka wesprze rozwój transportu międzynarodowego, w szczególności między Niemcami i Polską.

Przeczytaj także:

1 marca nie ruszy budowa A4 do granicy (2007-02-20)

 

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~fuck autostrady! nie długo nikogo w tym po... 2007-07-17

fuck autostrady! nie długo nikogo w tym po.... kraju nie bedzie ! zostana politycy sami i tylko juz siebie beda okradac!

~pit 2007-03-30

rusec, mimo, że ciężko ogólnie ciężko z tymi autostradami nam idzie, to mam dla ciebie jeszcze jedną dobrą wiadomość ! Jeszcze prędzej chyba , a po cichutku zupełnie połączą się te miasta z Berlinem - autostradką A-18 ! Przejeżdżam czasem okolice Żar i widzę , że 1 nitka już jest betonowa nówka na całej długości chyba, a i 2 nitka nierzadko! Roboty szybko postępują, ale mało się o tym pisze , fakt, że jakość nie taka jak np. u Kulczyka na A-2 (brak pobocza!), ale 2 pasy i bez dziur zawsze!

~MtM 2007-03-29

Prace ziemne wykonane były w 90% małą część okoliczni mieszkańcy ukradli na budowy, mosty autostrady (przyczółki) także mocno zaawansowane w tym największe - (po takich samych stanach tech. niedawno przeszli Nysę Kłodzką i Odrę budując A4 i przejście Jędrzychowice ) trochę widoków na oficjalnej str. Część gruntu na płaskim terenie (zach.) prawdopodobnie czasowo uprawiały PGR-y.Tam w krzakach na nasypach już chyba czeka prokurator, dlatego widzę wiele panicznych reakcji.

~jumper@dj-sklep.pl 2007-03-29

TT ma racje . niemcy wytyczyli slad drogi w kierunku na zgorzelec i podobnie jak berlinka na pomorzu - skonczylo sie na pracach ziemnych i to nie na calym odcinku . porownujac mapy okolic boleslawca [zdjecie satelitarne oraz projekt drogowy] mam wrazenie , ze trasy sie pokrywaja . jesli ktos sie tym mocniej interesuje zapraszam na priv

~TT 2007-03-29

Nie tak całkowicie po nowym śladzie. Zobacz sobie zdjęcia satelitarne. Niemcy wykonali część prac ziemnych i z góry widać wyrażnie ślad przyszłej autostrady od istniejącej A18 poprzez tereny na północ od Bolesławca i grubo w kierunku na zachód.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.