mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zielone światło dla A4 Zgorzelec – Bolesławiec

Zielone światło dla A4 Zgorzelec – Bolesławiec

Pozwolenie na budowę 45-kilometrowego odcinka autostrady A4 Zgorzelec-Bolesławiec podpisał we wtorek, 27 marca, Wojewoda dolnośląski Krzysztof Grzelczyk. Wojewoda wydał decyzję po wniesieniu poprawek i uzupełnieniu dokumentacji, ponieważ w trakcie prac nad projektem zmieniły się wytyczne dotyczące ochrony środowiska – nowe wymogi Programu Natura 2000, który objął zasięgiem Bory Dolnośląskie.

Zielone światło dla A4 Zgorzelec – Bolesławiec

„Kontrakty na budowę odcinka autostrady A4 Zgorzelec-Krzyżowa zostały podpisane 9 listopada 2006 roku, w związku z czym przewidujemy, że roboty rozpoczną się w ciągu około dwóch tygodni” – zapewnia GDDKiA.

Całkowity koszt budowy 52-kilometrowego odcinka Autostrady A4 Zgorzelec - Krzyżowa jest szacowany na 307,4 mln euro, z czego 83% (254 mln euro) dołoży Fundusz Spójności Unii Europejskiej. Realizacja przewidziana jest na okres kwiecień 2007 – grudzień 2008.

Projekt budowy obejmuje m.in. przebudowę węzła „Zgorzelec", budowę 3 węzłów autostradowych, budowę 24 przejść i kładek nad autostradą dla ludzi i zwierząt, budowę 26 obiektów mostowych w ciągu autostrady, budowę urządzeń ochrony środowiska (m.in. ekrany akustyczne, zbiorniki wodne, separatory oleju, zieleń ochronna), budowę oświetlenia i łączności autostradowej oraz oznakowanie autostrady.

Autostrada A4 jest częścią Paneuropejskiego Korytarza Transportowego Nr III, przebiegającego z zachodu na wschód. Jest również częścią europejskiej trasy E40: Ostenda (Bruksela) - Aachen - Kolonia - Erfurt - Wrocław - Katowice - Kraków - Kijów. Odcinek autostrady A4 od Zgorzelca (granica polsko-niemiecka) do Krzyżowej (punkt połączenia z autostradą A-18) będzie miał długość 51,3 km. Budowa tego odcinka wesprze rozwój transportu międzynarodowego, w szczególności między Niemcami i Polską.

Przeczytaj także:

1 marca nie ruszy budowa A4 do granicy (2007-02-20)

 

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

~fuck autostrady! nie długo nikogo w tym po... 2007-07-17

fuck autostrady! nie długo nikogo w tym po.... kraju nie bedzie ! zostana politycy sami i tylko juz siebie beda okradac!

~pit 2007-03-30

rusec, mimo, że ciężko ogólnie ciężko z tymi autostradami nam idzie, to mam dla ciebie jeszcze jedną dobrą wiadomość ! Jeszcze prędzej chyba , a po cichutku zupełnie połączą się te miasta z Berlinem - autostradką A-18 ! Przejeżdżam czasem okolice Żar i widzę , że 1 nitka już jest betonowa nówka na całej długości chyba, a i 2 nitka nierzadko! Roboty szybko postępują, ale mało się o tym pisze , fakt, że jakość nie taka jak np. u Kulczyka na A-2 (brak pobocza!), ale 2 pasy i bez dziur zawsze!

~MtM 2007-03-29

Prace ziemne wykonane były w 90% małą część okoliczni mieszkańcy ukradli na budowy, mosty autostrady (przyczółki) także mocno zaawansowane w tym największe - (po takich samych stanach tech. niedawno przeszli Nysę Kłodzką i Odrę budując A4 i przejście Jędrzychowice ) trochę widoków na oficjalnej str. Część gruntu na płaskim terenie (zach.) prawdopodobnie czasowo uprawiały PGR-y.Tam w krzakach na nasypach już chyba czeka prokurator, dlatego widzę wiele panicznych reakcji.

~jumper@dj-sklep.pl 2007-03-29

TT ma racje . niemcy wytyczyli slad drogi w kierunku na zgorzelec i podobnie jak berlinka na pomorzu - skonczylo sie na pracach ziemnych i to nie na calym odcinku . porownujac mapy okolic boleslawca [zdjecie satelitarne oraz projekt drogowy] mam wrazenie , ze trasy sie pokrywaja . jesli ktos sie tym mocniej interesuje zapraszam na priv

~TT 2007-03-29

Nie tak całkowicie po nowym śladzie. Zobacz sobie zdjęcia satelitarne. Niemcy wykonali część prac ziemnych i z góry widać wyrażnie ślad przyszłej autostrady od istniejącej A18 poprzez tereny na północ od Bolesławca i grubo w kierunku na zachód.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.