mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Zielone światło dla Południowej Obwodnicy Warszawy

Zielone światło dla Południowej Obwodnicy Warszawy

Wojewoda Mazowiecki podpisał  decyzję o pozwoleniu na budowę dla drogi ekspresowej S2 na odcinku od węzła Konotopa do węzła Lotnisko. Przedsięwzięcie stanowić będzie zachodni odcinek trasy Południowej Obwodnicy Warszawy, który zaczyna się tuż za węzłem „Konotopa” i kończy przed węzłem „Lotnisko”. Wcześniej podpisano już umowę z wykonawcą. Mimo, że termin zakończenia prac przypada na sierpień 2012, trasa powinna być przejezdna na EURO 2012.

Zielone światło dla Południowej Obwodnicy Warszawy
W ramach inwestycji wykonawca wybuduje dwie jezdnie po trzy pasy ruchu z 4m pasem dzielącym oraz 2,5m pasami awaryjnymi po obu stronach trasy. Dostępność do drogi będzie możliwa tylko poprzez węzły: Al. Jerozolimskie", Opacz, Al. Krakowska. Wybudowane zostaną następujące obiekty inżynierskie: 1 tunel kolejowy, 10 wiaduktów w ciągu drogi głównej, 3 wiadukty w ciągu łącznic, 7 przejść poprzecznych nad lub pod drogą, 2 kładki dla pieszych. Zgodnie z zaleceniami „Raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko drogi ekspresowej nr S2, odcinek Konotopa - Lotnisko", w projekcie budowlanym drogi zostały wprowadzone zostały urządzenia ochrony środowiska.

Wcześniej, 17.06.2010r.,  została podpisana umowa z wykonawcą robót, konsorcjum firm: Bilfinger Berger Polska SA, PRM Mosty-Łódź S.A., PUT Intercor Sp. z o.o., o wartości 908 mln zł. W ciągu 30 dni od daty podpisania umowy, wykonawca rozpocznie prace budowlane. Planowany termin zakończenia robót to sierpień 2012r. (z zapewnieniem przejezdności na 05.2012r.).

Zgodnie z założeniami Inżyniera Ruchu, w miejscach, gdzie prowadzone będą roboty na istniejących drogach, kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdą stronę.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~warszawianka 2010-10-22

Nie przez miasto i osiedla mieszkaniowe. To moja dewiza. Polak to głupol nie zdaje sobie sprawy z autostrady o obniżonym standarcie przez osiedle mieszkaniowe. Brak kanalizacji odwadniajacej S2 - to prymitywna i bezprawna oparta na lapówkach droga. Dlaczego przez osiedle, bo mozna więcej nakrasć. Obok były puste pola to nie tylko przez osiedle. Czy ten prymitywny naród to zrozumie - chyba nie.

~mar 2010-07-02

Terminy oddania wielu odc. autostrad np. A2 z Warszawy do granicy, obwodnicy, w/g dawnych obiecanek były zupełnie inne. 20 lat od przełomu mija a Polska nie ma choć podstawowej, bezpiecznej i szybkiej do przemieszczania się, sieci autostrad (tańszych i nie z tak częstymi bramkami do płacenia??!!), dróg ekspresowych, obwodnic i szybkiej kolei oraz przyjaznej kolei - kolej to też niestety nasza zmora. Jak długo trzeba czekać, żeby było choć częściowo jak w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Austrii czy Holandii. Poza tym ta olbrzymia liczba reklam w Polsce, bilbordów i świecidełek jest przesadą, rozprasza to oraz niekiedy zasłania znaki drogowe i jest brzydkie po prostu.

~Nieistotny 2010-07-02

A kiedy ją już zrobią ( S2) - to zjazd w Puławską i dalej na Piaseczno to ja sobie nie wyobrażam .

~ktoś tego nie przeczytał zanim umieścił na stronie 2010-07-02

"Wojewoda Mazowiecki podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę dla drogi ekspresowej S2 na odcinku od węzła Konotopa do węzła Lotnisko wydał wojewoda mazowiecki"

~ch 2010-07-02

protesty moga byc jak zacznie sie dalszy etap trzebaby zmienic pulawska przy wyscigach dodac po 1 pasie kosztem rozdzialu i pobocza i zrobic szykany przy wiadukcie na ursynow bo sie wpychaja wszyscy autobusy puscic gora estakada zrobic fajne sciezki wszystko tanim kosztem tak samo woloska po remoncie zrobic 3 pasy 2 w 1 i 1 w druga wszystko b tanio a efekt piorunujacy wystarczy pomyslec polak potrafi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando